W miniony wtorek Aleksandra Dulkiewicz i jej ekipa wybrała się z wizytą do dzielnicy Ujeścisko – Łostowice gdzie spotkała się z jej radnymi i przedstawicielami.

Poruszono kilka ważnych tematów, m.in. sprawę spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko, która ma problemy finansowe, a jej były prezes wzbudził ogromne oburzenie mieszkańców.

W zawieszeniu jest tam dalej budowa łącznika, który miał połączyć ulice Przemyską oraz Wadowicką.

fot. gdansk.pl

Niestety inwestycja leży w gestii spółdzielni, która kilka lat temu zobowiązała się w kontrakcie z miastem do jej realizacji. Prezes SM Ujeścisko przyznał, że nie są oni w stanie sami tego dokonać.

Oprócz tego poruszono temat drogi rowerowej na ul. Porębskiej, której planowaniem zajmuje się już Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a także dokończenia tamtejszej budowy.

Prezydent Dulkiewicz zapowiedziała zajecie się też m.in. sprawą betonowych płyt na ulicy Dąbka oraz nawierzchnią na ulicy Unruga oraz dojściem do Szkoły Podstawowej nr 86.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: świąteczne elementy stopniowo pojawiają się w mieście. Co można już zobaczyć z tegorocznych dekoracji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: odszedł znany aktor, którego można było podziwiać w teatrze i filmie. O smutnym fakcie poinformował Związek Artystów Scen Polskich

O tym się mówi: Gdańsk: trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Warto się pośpieszyć, zostało już niewiele czasu do końca