Jak informuje portal "Lelum", resort zdrowia przekazał ważną dla wszystkich Polaków wiadomość. Teraz wynik testu na koronawirusa będzie do nas trafiał drogą sms-ową. Aby tak się jednak stało, niezbędne jest podanie numery kontaktowego w Internetowym Koncie Pacjenta.

O wyniku testu na koronawirusa dowiemy się z SMS-a

Z informacji przekazanej za pośrednictwem Twittera przez resort zdrwia wynika, że powiadomienie o wyniku testu na koronawirusa na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) dowiemy się z wiadomości SMS. Aby móc skorzystać z takiej możliwości niezbędne jest uzupełnienie danych kontaktowych w IKP.

Wiadomość SMS otrzyma każdy, u kogo wykonywany był test na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz przynajmniej raz logował się do IKP, podając numer telefonu kontaktowego. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, która nie zmusza nas do ciągłego sprawdzania konta na portalu. Wystarczy poczekać na odpowiednią wiadomość.

W wiadomości tej nie zostanie poinformowani o samym wyniku testu na koronawirusa, ale o tym, że jego wynik pojawił się na naszym Internetowym Koncie Pacjenta i aby go odczytać konieczne będzie zalogowanie się właśnie do IKP.

Epidemia nadal aktywna

W środę 18 listopada resort zdrowia poinformował o kolejnych 19 883 nowych przypadkach zakażenia koronwirusem. Odnotowano również 603 zgony - 112 pacjentów zmrło w wyniku COVID-19, pozostali zmarli mieli również choroby współistniejące.

Łącznie od początku epidemi koronawirusa w naszym kraju zakażeniu SARS-CoV-2 uległo 772 823 osób, z których 11 451 zmarło.

Jak oceniacie wprowadzone przez resort zdrowia rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Kiedy nastanie koniec pandemii? Na to wydarzenie czekają wszyscy ludzie na świecie. Czy to możliwe już na wiosnę 2021 roku? Specjaliści nie są zgodni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat. O tym powinie wiedzieć każdy

O tym się mówi: Półroczna Hania mierzy się za rzadką chorobą. Zdarza się zaledwie raz na milion urodzeń. Potrzebna jest pomoc