Jak zapowiada rząd, od 28 listopada zniesiona będzie część obostrzeń. Mają być otwierane sklepy w galeriach, jednak sytuacja szkolnictwa się nie zmieni i nauczanie zdalne ma pozostać bez zmian. Szkoły mają być przestawione na tryb zdalny aż do końca ferii zimowych.

źródło: interia.pl

W sobotę odbyła się konferencja prasowa, na której Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne obostrzenia i poluzowania restrykcji.

Premier Morawiecki zapowiedział częściowe odpuszczenie ograniczeń:

  • Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Będą kontrole przestrzegania przepisów.
  • Zamknięte pozostaną placówki kulturalne (m.in. kina, teatry) i branża fitness. Decyzja o ewentualnym otwarciu 27 grudnia.
  • Szkoły pozostaną zamknięte. Kolejne decyzje 23, 24 grudnia.
  • Ferie zimowe będą ograniczone do jednego terminu dla wszystkich województw. Premier chce ograniczyć wyjazdy feryjne, także za granicę. Rozpoczną się zaraz po przerwie świątecznej i potrwają do 15 stycznia.
  • Obostrzenia będą modyfikowane, na bazie bieżącej sytuacji epidemicznej (m.in. liczby dobowych zakażeń). Rząd przygotował warianty luzowania obostrzeń lub ich zaostrzania.
  • Pozostają ograniczenia dla transportu publicznego, gastronomii, branży hotelowej, zgromadzeń i spotkań.

Premier Morawiecki podkreślił jak ważne w tym roku będzie obchodzenie spokojnie i dosyć kameralnie Świąt Bożego Narodzenia. Być może będzie obowiązywać obostrzenie z przemieszczaniem się w tym okresie.

Ważnym rozporządzeniem jest nowa data ferii zimowych, które będą w jednym terminie i będą zaraz po przerwie świątecznej. Mają potrwać do połowy stycznia.

W kwestii galerii handlowych, premier Morawiecki oznajmił że będzie możliwe otwarcie przestrzeni, jednak będą obejmować ścisłe zasady bezpieczeństwa.

Może cię zainteresować:Sposób na zwalczenie nieprzyjemnego zapachu z pralki. To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać

W tym tygodniu:Kiepska wiadomość dla tysięcy Polaków, zakaz będzie przedłużony do 8 grudnia. Pojawiły się nowe informacje ze strony ministerstwa, czeka zmiana planów