Robiąc pranie oczekujemy, że ubrania wyciągnięte z bębna będą czyste, świeże i pachnące. Niestety w praktyce nie zawsze tak jest.

Czasami zdarza się, że na tkaninie widoczne są nieestetyczne plamy oraz zanieczyszczenia, szczególnie w okolicy mankietów. Towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach. Na szczęście jest na to rada.

Dlaczego ubrania wyciągnięte z pralki wciąż nieprzyjemnie pachną?

Istnieje kilka powodów, dla których pranie wyjęte z pralki może być wciąż brudne. Warto znać je, aby móc ewentualnie zapobiec pojawianiu się takiego problemu. Jedną z przyczyn jest dodawanie zbyt dużej ilości detergentu. W wyniku tego pozostawia on mało estetyczne zacieki.

Pranie/screen Pxhere
Pranie/screen Pxhere

Powodem, dla którego świeżo wyjęte pranie jest brudne i nieprzyjemnie pachnie to upychanie zbyt dużej ilości ubrań w bębnie. Pralka w pewnym momencie może nie dać sobie rady. Kolejną przyczyną jest zanieczyszczony dozownik na proszek do prania lub używanie zbyt dużej ilości środków chemicznych. Może to skończyć się nawet jego gniciem.

Bardzo często przyczyną problemów z brudnym praniem w pralce są zapchane rury. Szczególnie często ma to miejsce w przypadku osób, które zapominają opróżnić kieszenie przed wrzuceniem ubrań do pralki. Podobny wpływ ma osad w filtrze, bębnie czy innej części pralki.

Czyszczenie pralki/screen YouTube @HandyDadTV
Czyszczenie pralki/screen YouTube @HandyDadTV

Oto sposoby na zwalczenie nieprzyjemnego zapachu z pralki

Sposoby na pozbycie się problemu pralki brudzącej ubrania są niezmiernie proste. W pierwszej kolejności warto zacząć od domowych sposobów, które często okazują się być wystarczające.

W pierwszej kolejności należy włączyć pustą pralkę. Do dozownika zamiast proszku do prania trzeba wsypać całe opakowanie sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Temperatura powinna wynosić około 90 stopni Celsjusza.

Pranie. Źródło: Youtube
Pranie. Źródło: Youtube

Drugim sposobem jest wypranie kilku rzeczy w wysokiej temperaturze. Należy wybierać takie tkaniny, które to wytrzymają, przykładowo 100% bawełna. Pralkę należy nastawić na 100 stopniach Celsjusza.

Do kolejnej metody, która sprawdzi się przy problemie brudnych ubrań po praniu potrzebny będzie ocet. Należy dodać około 3 łyżki do pojemnika z proszkiem. Następnie robimy pranie "na sucho" w wysokiej temperaturze.

Pranie. Źródło: Youtube
Pranie. Źródło: Youtube

Dobrym sposobem jest także użycie płynu do płukania jamy ustnej. Dzięki działaniu antybakteryjnemu odkazi i wyczyści on bęben pralki. Wystarczy wlać do dozownika pralki połowę szklanki płynu do płukania jamy ustnej i ustawić maszynę na krótkie pranie.

ocet do pralki, screen Google
ocet do pralki, screen Google
ocet do pralki, screen Google

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO