Prognozy pogody informują – zima może być inna niż dotychczas. Temperatura będzie znacznie wyższa, a sroga zima może nas ominąć.

Synoptycy przewidują, że głównie w części północnej i wschodniej w Polsce będzie zdecydowanie mniej opadów niż co roku w czasie zimowym, a zwłaszcza w samym grudniu. Sytuacja będzie nieco inna na Śląsku, Pokdarpaciu a także w górach i dolnej Małpolsce.

źródło: onet.pl

Według modelów IMGW-Reg dni z opadami będą się mieścić w ramach norm, a poniżej normy będą występować głownie na zachodniej stronie kraju. Jednak wyniki te nie pokazują jakiej kategorii są to opady i czy należy się spodziewać śniegu, a może deszczu czy lekkich opadów.

Ośrodek ten pokazuje również dane z temperaturami, które są zestawiane z poprzednimi latami. Tu również występuje wiele z nich w normie, a powyżej lub poniżej jest 10 wartości wskazanych przez badania.

źródło: onet.pl

Jednak te przybliżenia, mimo wysokiej technologii i dokładności w pomiarach i obliczeniach, mogą nie uniknąć pewnych błędów, a nagłe zjaiwska meteorologiczne mają możliwość wystąpienia.

W tym tygodniu także:Gwiazdy i ich pupile. To nieprawdopodobne, jakie zwierzęta artyści hodują w swoich domach

Może cię zainteresować:Sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna. Wielki kryzys polskiej gospodarki