Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na powstanie tymczasowego szpitala dla pacjentów z COVID-19 na hali AmberExpo. Czwartkowy list wiceministra Kraski do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha był zapowiedzią chęci utworzenia oddziałów covidowych w hali.

Tymczasowy szpital w AmberExpo miałoby prowadzić Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, jednak lekarze niepokoją się o stan kadry w szpitalach.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zgodzie na szpital polowy, w piśmie które trafiło do Pomorskiego Urzędu. Pacjentami mieliby się zajmować lekarze i pielęgniarki z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Plany nad utworzeniem szpitala polowego powstały po zapowiedzeniu przez premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Niedzielskiego potrzeby powstawania szpitali tymczasowych dla pacjentów zakażonych koronawirusem w miastach wojewódzkich.

Pierwszym takim miastem była Warszawa i plany oddziałów covidowych na Stadionie Narodowym. Od paru dni mówiono o pomysłach na utworzeniu takiego szpitala w hali AmberExpo - Jeszcze przed erą Covid-19 budynek ten, ze względu na ogromne możliwości techniczno-logistyczne był typowany na szpital tymczasowy - mówił niedawno w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Biuro prasowe wojewody przekazuje, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja.

Lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego niepokoją się o pacjentów z obecnego szpitala i czy przekierowanie personelu utrudni opiekę nad pacjentami w oddziałach UCK.
Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych pacjentów i sprawne funkcjonowanie szpitala, do czasu ogłoszenia oficjalnego rozstrzygnięcia w tej sprawie, nie podejmujemy żadnych decyzji dotyczących przesunięć kadrowych - mówi nam dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski.

Może cię zainteresować: Wzruszające pożegnanie Dariusza Gnatowskiego. Nina Terentiew wyznaje, że będzie jej go brakowało

W tym tygodniu także: Zapadła ostateczna decyzja w sprawie szkół. Nie wszyscy rodzice będą zadowoleni z takiego rozstrzygnięcia