Ministerstwo Zdrowia wydał zgodę na utworzenie w centrum wystawienniczo-konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku tymczasowego szpitala dla pacjentów z COVID-19 dla województwa pomorskiego.

W tej sprawie pismo wysłał Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Pismo skierował 22 października do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i za miejsce na utworzenie tymczasowgo szpitala wskazuje miejsce AmberExpo, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

Decyzja ta należy do wojewody i jeszcze nie zapadła – jak przekazuje Marcin Tymiński z biura prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Według planu ministerstwa, organizacją tej placówki miałoby się zająć Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, mające zapewnić kadrę medyczną. Jednak wśród lekarzy panuje przekonanie, że odbije się to na dobru pacjentów, którzy są hospitalizowani z innych przyczyn niż COVID-19.

Może cię zainteresować: Dziennikarka Agnieszka Woźniak – Starak przyłapana przez paparazzi w centrum Warszawy. Fani są pod wrażeniem tego, jak wyglądała

W tym tygodniu także:Małgorzata Ostrowska - Królikowska celebruje 56 urodziny. Pierwszy raz spędza ten dzień bez męża. Szczera wypowiedź aktorki