Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej i drugiej fali koronawirusa, wiele imprez już teraz jest odwoływanych.

Ostatnio podano informację, że nie będzie uroczystych obchodów z okazji 11 listopada ani imprezy sylwestrowej, a teraz wiadomo, że również Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tradycyjnej formie.

„Pracujemy nadal nad projektem, aby być gotowym na organizację imprezy w bezpiecznych warunkach, gdy tylko sytuacja zewnętrzna na to pozwoli. Wszelkie nasze działania podejmowane są zgodnie z rozporządzeniami i polityką Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także zaleceń instytucji państwowych oraz władz miasta” – mówią organizatorzy.

fot. screen YouTube / Anna Ngocbich

Popularny jarmark miał rozpocząć się 20 listopada i potrwać ponad miesiąc aż do 27 grudnia. Możliwe, że niektóre wydarzenia będą mogły odbyć się w pewnym stopniu online.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: po raz dwunasty rozdano Nagrody Prezydenta Miasta. Wiadomo już kto został szczególnie doceniony w tym roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Pomorskie: Sanepid podał dane na piątek. Dobowy przyrost przypadków koronawirusa jest znowu bardzo wysoki

O tym się mówi: Gdańsk: niedługo miasto ozdobi kolejne dzieło. Powstanie ekologiczny mural. Wiadomo, w którym miejscu