Już wkrótce mieszkańcy Gdańska będą mogli podziwiać kolejny ekologiczny mural, który powstaje w ramach kampanii „Gdańsk bez plastiku”. Akcja ma inspirować do proekologicznych zachowań.

Marek Looney Rybowski, znany w Trójmieście artysta graffiti, pracuje już nad swoim dziełem, które tym razem ozdobi Szkołę Podstawową nr 19 zlokalizowaną przy ul. Emilii Hoene 6.

Mural powstanie w 10 dni i według planów zostanie odsłonięty w ostatnich dniach października. Jego bohaterką ma być dziewczynka.

„Urząd, który widział moje wcześniejsze prace z dziećmi, zwrócił się do mnie, żebym stworzył coś przeciw plastikowi, ale w lekki i zabawny sposób. Dzieci są wdzięczne do przekazywania tego typu narracji i w moich ostatnich pracach rzeczywiście pojawiają się dość często” – mówi artysta.

fot. gdansk.pl

Pierwszy mural, który powstał w ramach tej kampanii można zobaczyć na ścianie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Srebrniki. Przedstawia on chłopca strzelającego plastikową butelką z procy.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: po raz dwunasty rozdano Nagrody Prezydenta Miasta. Wiadomo już kto został szczególnie doceniony w tym roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Pomorskie: ile powiatów trafi do czerwonej strefy? Decyzja zapadnie już wkrótce. Czego można się spodziewać

O tym się mówi: Gdańsk: władze miasta rekomendują lekcje zdalne. Wiadomo, jakie klasy mogą mieć zmieniony tryb nauczania