Jak informuje Łukasz Jaroń z Banku Żywności w Trójmieście, zapasy zebrane w magazynie kończą się. Obawiają się, że nie będą mogli pomagać potrzebującym - Pandemia nie odpuszcza i obawiamy się, że za kilka tygodni nie będziemy mogli zapewnić pomocy najbardziej potrzebującym. Bank uruchomił właśnie zrzutkę na zakup produktów o długim terminie ważności: - To dla nas jedyna szansa, by mieć pewność, że w kolejnych miesiącach nikt nie zostanie bez pomocy

Bank Żywności wspiera potrzebujących z pomocą lokali i partnerów m. in. W hospicjach, schroniskach dla bezdomnych czy świetlicach środowiskowych. Współpracują także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku prowadząc dla niego sklep społeczny “Za stołem”. W trakcie epidemii działalność organizacji miała jeszcze większe zasięgi i zapotrzebowanie.

Łukasz Jaroń z organizacji podaje - Podczas lockdownu na przełomie marca i kwietnia byliśmy jedną z niewielu pomorskich organizacji charytatywnych, które ani na chwilę nie przerwały działania. Codziennie przygotowywaliśmy dziesiątki paczek żywnościowych dla rodzin w kwarantannie, seniorów, osób niepełnosprawnych i tych, które nagle straciły pracę. Nasze sklepy społeczne i magazyn działały pełną parą, a kierowcy ruszyli w teren z pomocą dla mieszkańców Rumii, Redy, Wejherowa, Władysławowa, a nawet Łeby.

Podczas pandemii, jak mówią pracownicy organizacji Bank Żywności, wzrosła liczba osób potrzebujących pomocy i wsparcia żywnościowego, wśród nich także osoby przebywające na kwarantannie. Przyjmowali zgłoszenia od osób, które straciły pracę, ale także od rodzin z małymi dziećmi, łącznie około 2100 osobom udzielono wsparcia.

Intensywna pomoc w ostatnim czasie lockdownu, doprowadziła do szybszego oczyszczenia magazynów z zapasów.

Bank Żywności apeluje o pomoc i uruchomił wirtualną zbiórkę funduszy na zakup żywności, głównie tej długoterminowej, aby móc stworzyć zapasy.

Akcja,, Robimy zapasy na trudne czasy” zainaugorwana została 16 października – w ŚWIATOWY dzień Żywności. Ma ona potrwać około miesiąc, wspierają ją także pracownicy kilku firm z Trójmiasta, którzy organizują zbiórki żywności i funduszy na Bank Żywności.

Można wspomóc akcję nie tylko wpłacając pieniądze, robiąc zakupy i przekazując żywność. Największe zapotrzebowanie jest na produkty z długimi terminami ważności : oleje, kasze, makarony, konserwy, dania instant czy kawy i herbaty. Dostarczać produkty można na adres: klep Społeczny „Za Stołem”, ul. Wolności 52, 80-538 Gdańsk.
Żeby ułatwić pracę dostawcy w szczegółach kontaktowych można podać dane: Łukasz Jaroń, tel. 506 841 334, e-mail: lukasz.jaron@bztrojmiasto.pl.

Może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki odwołał swoją tygodniową samoizolację. Co się stało

W tym tygodniu także: Mocna krytyka ubioru Viki Gabor. Młoda gwiazda stanowczo odpowiedziała na przedstawiane jej zarzuty