Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane w sprawie koronawirusa w województwie pomorskim w dniu 20.09. 2020 r. MZ poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a aż 55 z nich dotyczy Pomorza.

Pozytywnych wyników testu na COVID-19 uzyskało 55 osób na Pomorzu w dniu 20.09.2020 r. Najwięcej z nich jest z Gdańska (10), Słupska (8) oraz Gdyni (7).

Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku informuje: W województwie pomorskim potwierdzono 55 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one 10 osób z Gdańska (pięciu kobiet i czterech mężczyzn w średnim wieku oraz nastolatka), 8 osób ze Słupska(mężczyzny w starszym wieku, czterech kobiet i dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz mężczyzny w młodym wieku), 7 osób z Gdyni (kobiety w starszym wieku, czterech kobiet i mężczyzny w średnim wieku oraz mężczyzny w młodym wieku), 6 osób z powiatu kościerskiego(mężczyzny w starszym wieku oraz trzech kobiet i dwóch mężczyzn w średnim wieku), 5 osób z powiatu gdańskiego (kobiety i mężczyzny w starszym wieku oraz dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku), 4 osób z powiatu kartuskiego (dwóch kobiet w starszym wieku oraz kobiety i mężczyzny w średnim wieku) oraz 4 osób z powiatu puckiego (mężczyzny w starszym wieku oraz dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku)

Informuje również, że 14 osób, u których wykryto zakażenie, przebywało wcześniej na kwarantannie, a 6 z nich było objętych już nadzorem epidemiologicznym.

Nowe zakażenia stwierdzono w niedzielę, 20.09.2020 r. u 3 osób z powiatu tczewskiego, 2 osób z powiatu chojnickiego, 2 osób z Sopotu, 1 osoby z powiatu słupskiego, 1 osoby z powiatu kwidzyńskiego, 1 osoby z powiatu nowodworskiego i 1 osoby z powiatu bytowskiego.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w regionie Pomorza do 3 579.

Może cię zainteresować także: Karta Warszawiaka ważna tylko do końca września. Jak ją przedłużyć

W tym tygodniu także: Piaseczno: poszukiwany listem gończym wpadł podczas likwidacji pseudohodowli