W najbliższą niedzielę w Gdańsku pojawi się interaktywna instalacja pt. "Znikający mur". Jest ona uczczeniem objęcia przez Niemcy prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Niezwykły widok

Instalacja mierzy 2 m wysokości oraz 5m szerokości. Jest to rama wypełniona kratownicą oraz prawie 6 tys. drewnianymi klockami, na których wygrawerowano cytaty nadesłane przez Europejczyków z różnych krajów.

Wśród nich są fragmenty piosenek, wypowiedzi znanych polityków czy aktywistów, cytatu z filmów, wierszy i powieści.

"Znikający mur prezentuje językową i duchową różnorodność naszego kontynentu, a także bogactwo europejskiej kultury. Przechodnie podchodzący do instalacji będą mogli zabrać na pamiątkę klocki, które wyciągną ze ściany. Zabrać je do domu lub podarować bliskim lub znajomym” - wyjaśnia Marta Bańka z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Takie rozbieranie przez przechodniów muru ma symbolizować wspólny wysiłek w niszczeniu sztucznie budowanych granic pomiędzy ludźmi.

"Znikający mur" w Polsce. Ta interaktywna instalacja składa się z mierzącej dwa metry wysokości i pięć metrów...

Posted by Goethe-Institut Warschau on Friday, August 21, 2020

„Znikający mur” w Gdańsku

Instalacja zostanie otwarta na Długim Targu w pobliżu siedziby Instytutu Kultury Miejskiej w niedzielę o godzinie 16:00 i będzie można ją podziwiać do wtorku 1 września od 10:00 do 22:00.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: czy w mieście jest dobra jakość powietrza? Znamy stan zanieczyszczenia na wtorek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: personel odchodzi ze szpitala, w którym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem. Jakie są przyczyny tej sytuacji

O tym się mówi: Pomorskie: kolejny spory przyrost zakażeń koronawirusem w województwie i Gdańsku. Sanepid opublikował raport na wtorek