Opublikowano nowe dane odnośnie pandemii koronawirusa w Polsce na poniedziałek 24 sierpnia.

Jak wygląda sytuacja na Pomorzu?

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała w godzinach porannych na swojej stronie internetowej nowe informacje odnośnie sytuacji związanej z wirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 60 nowych przypadków. Wśród nich jest 12 osób mieszkających w Gdańsku, 10 w powiecie wejherowskim, 10 w kartuskim, 8 w starogardzkim, 6 w Gdyni, 4 w Sopocie, 3 w powiecie chojnickim, 2 w puckim, 2 w lęborskim, 1 w sztumskim, 1 w Słupsku i 1 w powiecie słupskim.

fot. pixabay

Aktualne statystyki

Z raportu wynika też, że od początku pandemii wśród mieszkańców województwa pomorskiego potwierdzono zakażenie u 2105 osób, z czego wyzdrowiało 800, a zmarło 44 pacjentów.

W Polsce liczba zakażeń od marca przekroczyła już 62 tysiące osób. Dzisiaj odnotowano 548 nowych zakażeń. Zmarło 6 kolejnych pacjentów.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: można składać wnioski o stypendium. Na kogo czeka jeszcze ponad 230 tysięcy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: czy temu zdarzeniu można było zapobiec? Nadal trwa śledztwo w sprawie Pawła Adamowicza i braku reakcji służb

O tym się mówi: Gdańsk: odeszła wybitna postać polskiego środowiska naukowego związana z Gdańskiem. Jej dorobek wpłynął na wielu