Jak podaje portal "Dziennik Bałtycki", w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano duży wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. We wtorek 18 sierpnia 2020 roku na Pomorzu zanotowano 51 nowych przypadków. W skali całego kraju wykryto niespełna 600 noych zakażeń koronawirusem.

Pixabay

Nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu

Nowe przypadki wykryte na Pomorzu zanotowano w 8 powiatach. 28 z 51 zakażonych to osoby przebywające do tej pory na kwarantannie, 2 zaś objęte były dozorem epidemiologicznym.

Najwięcej przypadków odnotowano po raz kolejny w Gdańsku (13), 9 osób zakażonych odnotowano w powiecie wejherowskim, 7 z powiatu stargardzkiego, po 6 z Gdyni i powiatu kartuskiego, 5 z powiatu gdańskiego, 3 z powiatu puckiego, 2 z powiatu lęborskiego.

" 6 osób z powiatu kartuskiego jest związanych z ogniskiem weselnym weselnym, 3 osoby z Gdańska i 2 osoby z powiatu wejherowskiego to uczestnicy obozów, 1 osoba z Gdyni jest zaliczana do ogniska w drużynie sportowej" - poinformował pomorski Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak.

Obawiacie się kolejnych wzrostów?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: stan powietrza w mieście. Czy można bez obaw wyjść na świeże powietrze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewakuacja na ogromną skalę w dużym mieście w Polsce. Bezpieczeństwo wielu osób jest zagrożone. Co się dzieje

O tym się mówi: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem