Ja podaje portal "Radio Gdańsk", arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia zastąpi na stanowisku metropolity gdańskiego biskup elbląski. To właśnie ks. Jacka Jezierskiego papież Franciszek nominował do pełnienia posługi jako metropolita gdański. O decyzji Ojca Świętego poinformował 13 sierpnia Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Decyzja papieża Franciszka

Ojciec Święty zdecydował, że to włąśnie ks. Jacek Jezierski został a dministratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej "sede vacante". Oznacza to, że choć nie jest on jeszcze arcybiskupem, ale obejmuje stanowisko metropolity. ks. Jezierski jest teologiem dogmatykiem, który specjalizuje się w historii teologii oraz ekomunizmie.

To z jego inicjatywy rozpoczęły się poszukiwania szczątków Mikołaja Kopernika w katedrze we Fromborku. Od 2014 roku pełnił posługę jako biskup diecezjalny w Elblągu. Obecnie biskup Jezierski ma 71 lat.

YouTube

Emerytura abp Głódzia

Ojciec Święty przyjął rezygnację arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia funkcji metropolity gdańskiego. 13 sierpnia arcybiskup kończy 75 lat, osiągając tym samym wiek emerytalny.

Jako metropolita gdański pracował od 2008 roku. Wcześniej, przez 13 lat pełnił także funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego.

YouTube

Jak oceniacie tę zmianę?

To też może cię zainteresować: Pomorze: kolejne potwierdzone zakażenia koronawirusem w województwie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bill Gates zaskoczył swoim stanowiskiem w sprawie pandemii. Wszyscy zastanawiają się, skąd wzięła się konkretna data

O tym się mówi: Długoterminowa prognoza pogody. Sierpniowi i wrześniowi urlopowicze to szczęściarze, gdzie i kiedy można skorzystać z promieni słońca