Kąpieliska w Gdańsku

Sezon letni w pełni, a w Gdańsku już od kilku tygodni można korzystać z kilku kąpielisk, które są czynne codziennie w godzinach 9.30-17.30.

Nad bezpieczeństwem korzystających czuwa prawie 70 ratowników.

Jakie warunki panują dzisiaj na gdańskich kąpieliskach?

Zgodnie z danymi zamieszczonymi na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w poniedziałek można bezpiecznie wybrać się na kąpieliska: Stogi, Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, Molo Gdańsk Brzeźno, Klipper Jelitkowo, Jelitkowo, Sobieszewo, Orle, a także Świbno.

W tych miejscach ostatnie badanie wody wykonane 28 lipca wskazało, że jest ona zdatna do kąpieli. Nie ma tam już problemów z sinicami.

fot. gdansk.pl

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Należy pamiętać, że na plażach obowiązuje zasada dystansu społecznego. Na każdego powinny przypadać 4 m kw., a od innych osób odległość 2 metrów.

Korzystać można jedynie z własnego sprzętu turystycznego i przyborów toaletowych. Na plaży nie trzeba mieć maseczki, ale podczas kichania lub kaszlu należy zakrywać twarz.

To też może cię zainteresować: Urlop nad Bałtykiem droższy niż za granicą? Te ceny mówią same za siebie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: Czy będzie mniej zdarzeń drogowych na tej ulicy? Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu

O tym się mówi: Trójmiasto: tłumy turystów korzystały z atrakcji w miniony weekend. Co cieszy się największą popularnością