Z powodu pandemii koronawirusa, wakacje w tym roku wyglądają zupełnie inaczej. Przeważająca liczba urlopowiczów zdecydowała się spędzić w tym roku urlop w Polsce zamiast wyjechać za granicę do lubianej przez Polaków Gracji, Bułgarii czy Chorwacji.

Z tego powodu, specjaliści z portalu rankomat.pl postanowili porównać jak cenowo na tym wychodzimy.

Zgodnie z danymi z portali typu e-turysta.pl , nocowanie.pl i booking.com wynika, że za siedem noclegów w popularnych polskich kurortach (Sopot, Kołobrzeg, Łeba, Świnoujście itd.) w 3 gwiazdkowym hotelu zapłacimy średnio 3 tysiące złotych.

fot. tvp

Bardzo podobny koszt ma też urlop w Grecji i Bułgarii. A do tego, tam mniej zapłacimy za dodatkowe wyżywienie i atrakcje.

Sprawa jednak nie jest oczywista. Z powodu pandemii koronawirusa inaczej wygląda sprawa ubezpieczenia na wakacjach, które jest znacznie tańsze w Polsce.

Z uwagi na możliwość zachorowania za granicą, należy wybierać wyższe ubezpieczenie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: akcja „Wysoka trawa” w mieście nie wypaliła. Magistrat weźmie pod uwagę opinie mieszkańców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: Czy będzie mniej zdarzeń drogowych na tej ulicy? Miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu

O tym się mówi: Gdańsk: budowa nowej linii tramwajowej przesunięta. Miasto planuje nowy przetarg