Jak podaje portal "Trójmiasto", kilka dni po imprezowym rejsie u dwójki jego uczestników stwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid poinformował o kolejnej zakażonej osobie z Gdańska i o 21 z Trójmiasta, które trafiły na kwarantannę.

Impreza z koronawirusem w tle

Na wynajętym katamaranie odbyło się Big Boat Party, cykliczna wakacyjna impreza. W tym roku odbyła się 12 lipca w Gdyni. Udział w wydarzeniu wzięło 202 osoby (plus załoga katamaranu). Choć obowiązujące regulacje dopuszczają organizację imprez z limitem 150 osób, to organizatorzy mieli pozwolenie wydane Żegludze Gdańskiej, która wynjmowała im katamaran, na udział 420 uczestników.

Zabawa rozpoczęła sie około godziny 13, a zakończyła powrotem do portu, który miał miejsce około godziny 20. Kilka dni temu okazało się, że dwóch uczestników imprezy pochodzących z Warszawy, jest zakażonych koronawirusem. Brak jest na razie informacji, czy do zakażenia dosżło u nich na łodzi, czy też w innych okolicznościach.

m.trojmiasto.pl

Komunikat organizatora

Organizator imprezy, firma Portobello Group z Gdyni, wydała w poniedziałek oświadczenie skierowane do uczestników rejsu. Poinformowała w nim o pozytywnych wynikach dwóch uczestników oraz poprosiła o zachowanie ostrożności.

"Prosimy Was o odpowiedzialne zachowanie, ograniczenie kontaktów z innymi osobami, pozostanie na samokwarantannie, pomiary temperatury lub nawet - jeśli czujecie taką potrzebę - przeprowadzenie testów. Mamy nadzieję, że rozprzestrzenianie wirusa w tak przewiewnym i odkrytym miejscu, jakim jest statek, zostało zminimalizowane, jadnak prosimy o zachowaniu czujności i obserwację" - czytamy w oświadczeniu.

m.trojmiasto.pl

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Pomorze: we wtorek odnotowano wzrost zakażen koronawirusem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykle cenny skarb możesz mieć w swoim domu. Warto przejrzeć pamiątki z czasów PRL. O co chodzi

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia napomina Polaków. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi poważnymi konsekwencjami. O co chodzi