Jak podaje portal "Gdańsk", we wtorek 21 lipca na terenie województwa pomorskiego odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na obszarze Pomorza stwierdzono do tej pory 761 zakażonych osób, w Gdańsku zaś 235.

Nowe zakażenia

Wśród nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest mężczyzna w średnim wieku z Gdańska, który zaraził sie w czasie wesela odbywającego się poza Pomorzem. Starsza kobieta z powiatu gdańskiego - ona także zaraziła się w czasie wizyty poza województwem.

Stwierdzono również 4 przypadki zakażeń koronawirusem w Słupsku (jedna kobieta w starszym wieku oraz trzej mężczyźni w średnim wieku). 6 przypadków dotyczy powiatu słupskiego (dwaj młodzi mężczyźni i czterech mężczyzn w średnim wieku), a 3 osoby w powiecie puckim (trzej mężczyźni w średnim wieku).

Pixabay

Koronawirus w liczbach

Do tej pory w Gdańsku stwierdzono łącznie 235 przypadków zakażeń koronawirusem, w całym województwie zaś 761. Do tej pory na Pomorzu zmarło 39 osób. Potwierdzone przypadki w województwie przedstawiają się następująco:

Gdańsk: 235

powiat gdański: 30

Gdynia: 53

Sopot: 6

Słupsk: 20

powiat słupski: 25

powiat bytowski: 18

powiat chojnicki: 5

powiat człuchowski: 2

powiat kartuski: 38

powiat kościerski: 11

powiat kwidzyński: 7

powiat lęborski: 2

powiat malborski: 64

powiat nowodworski: 6

powiat tczewski: 25

powiat pucki: 39

powiat starogardzki: 14

powiat sztumski: 14

powiat wejherowski: 149

Pixabay

Co sądzicie o ponownym wzroście liczby zakażeń?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: stan powietrza na 21 lipca 2020 roku. Czy można bezpiecznie oddychać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne ognisko koronawirusa w naszym kraju! Zagrożeni są goście, którzy byli obecni na jednym z wesel

O tym się mówi: Zdjęcie Tadeusza Rydzyka ze znaną artystką obiegło internet. Byli sobie bardzo bliscy. Co ich łączyło