Jak podaje portal „Gdańsk Nasze Miasto”, dwa dorosłe dziki pojawiły się na plaży w Brzeźnie, najprawdopodobniej szukając tam pożywienia. Na nagranym przez plażowicza filmie widać, że zwierzęta nie boją się ludzi, do których podchodzą by znaleźć coś na ząb.

Perspektywa łatwego posiłku

Na plażę dziki wabi zapach jedzenia oraz łatwość zdobycia czegoś do jedzenia bez zbędnego wysiłku. Dlatego też dziki coraz częściej wkraczają na obszary bytowania człowieka. W Gdańsku zdarzały się już przypadki ich wieczornych eskapad na osiedlowe tereny zielone. Coraz częściej można je zobaczyć również na plażach.

To właśnie ze spaceru dzików na plażę 7 lipca pochodzi filmik nakręcony przez mieszkańca Gdańska. „Szły od wejścia numer 50 w stronę Sopotu, przypuszczam, że dostały się na plażę już w Nowym Porcie. Podchodziły do wózków oraz koców. Ewidentnie szukały czegoś do zjedzenia. Nie były agresywne, zachowywały się spokojnie, ale na plażowiczach zrobiły wrażenie. Nigdy bowiem nie wiadomo jak może zachować się dzikie zwierzę” – powiedział autor nagrania.

gdańsk.naszemiasto.pl

Specjaliści apelują, aby nigdy nie dokarmiać dzików na plażach – nie będą wówczas kojarzyły tego miejsca z łatwym pożywieniem i zniechęci do pojawiania się tam. Kiedy dziki pojawią się w pobliżu pod żadnym pozorem nie uciekajmy, ale wycofujmy się powoli na bezpieczną odległość – to nie sprowokuje ataku zwierzęcia.

gdansk.naszemiasto.pl

Mieliście już okazję spotkać się oko w oko z dzikami?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: dobre informacje dla kierowców. Na jednej z ważnych ulic wróci normalny ruch samochodowy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W poszukiwaniu mutantów. Które zwierzęta żyją w Czarnobylu

O tym się mówi: Pogoda nie rozpieszcza Polaków. Nad kolejną gminą przeszła trąba powietrzna, krajobraz po żywiole poraża