Dzisiaj w Gdańsku czeka nas nieciekawa pogoda. Według zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie mocno padać.

Na całym Pomorzu od 11 rano do północy obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia co oznacza, że wystąpią gwałtowne zjawiska pogodowe takie jak burze czy grad.

Porywy wiatru mogą sięgać nawet 80 kilometrów na godzinę.

Dzisiaj będzie jednak dosyć ciepło. Termometry wskażą od 19 do 25 stopni Celsjusza. Przed południem i we wczesnych godzinach popołudniowych odczuwalna temperatura może być znacznie wyższa.

fot. tvnmeteo.pl

Jakie są prognozy na weekend?

W sobotę można oczekiwać sporego zachmurzenia z chwilowymi przejaśnieniami. Prawdopodobnie wystąpią też burze z opadami deszczu.

W niedzielę nie powinno być burzy, ale spodziewane są przelotne opady. Przez cały weekend będzie dosyć ciepło, ale chłodniej niż dotychczas. Temperatury będą się utrzymywać na poziomie 20 stopni Celsjusza.

Przypomnij sobie o: Policjanci wzięli udział w #GaszynChallenge. Jak im poszło i kogo nominowali

Jak informował portal Życie: Pionierski zabieg w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Lekarz komentuje wyjątkowość operacji

Portal Życie pisał również o: Pasażerowie odetchną z ulgą. Sanepid zezwolił na pewne modyfikacje w komunikacji miejskiej. Co się zmieni