Wczoraj na drodze kamery zarejestrowały turystę z Wrocławia, który przejechał przez Tunel pod Martwą Wisłą wioząc dziecko w przyczepce.

W tym miejscu obowiązuje zakaz jazdy na rowerze, a do tego na filmie widać jak mijają go rozpędzone samochody. W takiej sytuacji bardzo łatwo o tragedię.

„Jazda rowerem w tunelu jest bardzo niebezpieczna, ponieważ ciąg powietrza przejeżdżającego tira, który w przeciwieństwie do otwartej przestrzeni nie może się rozejść na boki, wytwarza duże ciśnienia i może wywrócić rowerzystę” - przypomina Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Rowerzysta w Tunelu

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie turysty z Wrocławia. Wczoraj tuż po godzinie 11:00 do Tunelu pod Martwą Wisłą wjechał rowerzysta z dzieckiem w przyczepce❗️ W momencie gdy dyspozytorzy włączyli komunikat głosowy 📢📢📢 „Zakaz ruchu rowerów. Proszę opuścić tunel” wrocławianin nie był już w stanie zawrócić i przejechał na drugą stronę tunelu. ❗️❗️Jazda rowerem w tunelu jest bardzo niebezpieczna ponieważ ciąg powietrza przejeżdżającego TIRA, który w przeciwieństwie do otwartej przestrzeni nie może się rozejść na boki, wytwarza duże ciśnienia i może wywrócić rowerzystę. W tym roku odnotowaliśmy już kilka sytuacji wjazdu rowerzystów do tunelu. Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie zakazu ruchu rowerów w Tunelu pod Martwą Wisłą. Ta sytuacja skończyła się na dużym strachu, nasi dyspozytorzy bezpiecznie odprowadzili rowerzystę i przestraszone dziecko na przystanek autobusowy.

Gepostet von Gdański Zarząd Dróg i Zieleni am Mittwoch, 17. Juni 2020

Jakie będą konsekwencje?

Dyspozytor, który zauważył rowerzystę w tunelu włączył komunikat o zakazie jazdy rowerem w tym miejscu i nakaz opuszczenia tunelu.

Mężczyzna nie mógł już zawrócić wiec przejechał cały tunel, którego długość wynosi ponad jeden kilometr.

Choć turysta nie dostał jeszcze mandatu, policja już prowadzi wyjaśniające czynności sprawdzając te wykroczenie. Mężczyzna nie dostał mandatu.

Przypomnij sobie o: Jedna z linii lotniczych uruchamia ponownie międzynarodowe połączenia z gdańskiego lotniska. Wiadomo gdzie będzie można polecieć

Jak informował portal Życie: Koronawirus w województwie pomorskim. Wszystkie dotychczasowe informacje

Portal Życie pisał również o: Już wkrótce będzie więcej połączeń w Trójmieście. Od kiedy będzie można skorzystać z poszerzonej oferty SKM