Z lotniska w Rębiechowie od środy 17 czerwca można już polecieć za granicę. Jako pierwszy swoje loty wznowił Wizz Air. Już wkrótce swoje połączenia przywrócą też inni przewoźnicy.

Dla przypomnienia, z powodu pandemii w ostatnich miesiącach obowiązywał zakaz lotów międzynarodowych.

W ramach otwierania granic został on właśnie częściowo zniesiony dla Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii, a także krajów UE. Podtrzymano jednak zakaz lotów do Szwecji, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Gdzie można polecieć z Gdańska?

Na razie siatka połączeń nie przypomina tej z okresu sprzed pandemii kronawirusa. Na razie można polecieć m.in. do Oslo, Trondheim, Bergen, Dortmundu, Stavanger, Turku.

fot. fly4free.pl

Liczne obostrzenia

W związku z koronawirusem, podczas lotu obowiązują liczne obostrzenia. W samolocie może być zajęta tylko połowa dostępnych miejsc, a pasażerowie maja obowiązek zakrywania twarzy przez cały czas lotu.

Już teraz przewiduje się, że ceny biletów mogą znacznie wzrosnąć z powodu limitu miejsc. Przedstawiciele branży zaapelowali w tej sprawie do premiera Morawieckiego. Na razie nie ma odpowiedzi w tej sprawie.

Przypomnij sobie o: Stary ładunek znaleziony w porcie został zdetonowany. Jak to wyglądało

Jak informował portal Życie: Koronawirus w województwie pomorskim. Wszystkie dotychczasowe informacje

Portal Życie pisał również o: Już wkrótce będzie więcej połączeń w Trójmieście. Od kiedy będzie można skorzystać z poszerzonej oferty SKM