Śledczy ustalili, że zabytkowy budynek przy ul. Kościuszki we Wrzeszczu, którego dach spłonął 11 kwietnia w Wielką Sobotę został podpalony.

Informację potwierdziła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku informując, że do przestępstwa sprawca użył łatwopalnej substancji.

Zamieszanie na terenach Gedanii

W ostatnim czasie sporo się działo na terenach Gedanii. W 2017 roku działka należąca przed wojną do klubu sportowego została sprzedana spółce Robyg. Za ponad 16 milionów złotych.

fot. gdansk.pl

Zabytkowy budynek został wpisany jednak na listę zabytków za wnioskiem obecnego posła Kacpra Płażyńskiego, który zorganizował petycję i zebrał kilka tys. podpisów.

W styczniu tego roku wydano jej pozwolenie na budowę boiska z trybunami i stworzenie centrum edukacyjno-sportowego dla dzieci. Miesiąc później Sąd Okręgowy potwierdził, że spółka Robyg pozostaje użytkownikiem wieczystym terenów choć władze Gdańska chciały rozwiązania umowy.

Przypomnij sobie o: Pomorze: są kolejne przypadki koronawirusa w województwie. Sanepid opublikował nowy raport

Jak informował portal Życie: Nowe rondo w mieście jest inne niż wszystkie. Jak działa to rozwiązanie i czy jest bezpieczne

Portal Życie pisał również o: Trwa akcja saperów Marynarki Wojennej. Obowiązują obostrzenia dla mieszkańców i turystów. Co się dzieje