Wypełnianie wewnętrznego kosza na odpady organiczne skórkami owoców, młynkami do kawy i resztkami mięsa to jeden ze sposobów na dbanie o środowisko, ale jest to również przepis na problem z muszkami owocówkami.

"WP Kobieta" podaje, że muszki owocówki, jak sama nazwa wskazuje, przyciągane są przez dojrzałe owoce, a często produkty przyniesione do domu ze sklepu spożywczego zawierają jaja muszek, które mogą wykluć się w ciągu kilku godzin.

Jak pozbyć się konkurencji w pałaszowaniu ulubionych owoców?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Brianne Ford (@brianneford)

Latem, gdy kompost może stać się bardziej śmierdzący niż zwykle, muszki owocówki są tym bardziej przyciągane przez gnijące skórki bananów i rozmnażają się setkami. Oto kilka sposobów na utrzymanie tych szkodników z dala od kuchni.

Zminimalizuj ilość odpadów: Przechowuj resztki jedzenia w szczelnie zamkniętym pojemniku tylko przez jeden do dwóch dni. Mniej jedzenia to mniej much.

Wynieś na zewnątrz: Zawiń resztki w kawałki gazety, ręczniki papierowe lub stare pudełko po pizzy i wynieś je bezpośrednio do zewnętrznego pojemnika na odpady zielone.

Mięsożerne rośliny mogą być przyjaznym dla środowiska sposobem na poradzenie sobie z problemem owadów.

Większość tych roślin w naturze żyje w środowiskach, które bardzo różnią się od warunków panujących w przydomowym ogrodzie, dlatego też nie ma popularnych roślin ogrodowych, które są mięsożerne.

Mając to na uwadze, kilka z nich może być uprawiana w pomieszczeniach, aby pomóc pozbyć się niektórych irytujących owadów w domu.

Postaw rosiczkę w pomieszczeniu, a konkurencja owocowa zniknie

Zarówno przynęta, jak i lepka pułapka są skutecznymi środkami do zwalczania muszek owocowych, ale mogą być nieestetyczne. Czy naprawdę chcesz, aby towarzystwo widziało twoje słoiki ze skórkami owoców lub żółte lepkie pułapki pełne muszek owocowych? Inną skuteczną, ale nieco lepiej wyglądającą alternatywą jest użycie rosiczek do łapania muszek owocówek!

Rosiczki to mięsożerne rośliny, które można znaleźć na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy. Ich liście pokryte są włoskami (trichomami), które wydzielają lepki śluz. Liczne krople śluzu na liściach odbijają światło słoneczne, podobnie jak krople porannej rosy, stąd ich nazwa.

Rośliny te działają jak lepkie pułapki, ponieważ muchy wlatują na liść i przyczepiają się do niego. Wtedy dzieje się magia: gdy mucha próbuje uwolnić się z liścia, jej ruch powoduje, że liść wydziela enzymy trawienne i trawi muchę do postaci płynu!

Dodatkową zaletą jest to, że rosiczki są również skuteczne w łapaniu komarów (zmory każdego ogrodnika) i mogą z łatwością chwytać znacznie większe szkodniki, takie jak muchy domowe.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Do dziś pamiętam ten poranek, kiedy wychodził do pracy": Nie wrócił do domu

Zerknij: Z życia wzięte. "Nasze mieszkanie jest ogromne, moja była żona zamieszka z nami": Oświadczył mi mąż, wracając do domu z nią na ramieniu