Nasza mama ma trzy córki. Natalia i ja urodziłyśmy się z pierwszego męża mojej matki. Nasz ojciec opuścił rodzinę, gdy Natalia miała cztery lata, a ja miałem dziewięć. Moja druga siostra Wiktoria urodziła się po drugim ślubie matki. Po rozwodzie z naszym ojcem przez długi czas nie zwracała uwagi na mężczyzn, byłam już na tyle dorosła, aby widzieć jej pogardliwy stosunek do nich.

Natalia chociaż była młoda, gdy nasi rodzice się rozwiedli, chciała zostać z ojcem, ale w tym wieku nie mogła o niczym decydować i jedynie zwróciła matkę przeciwko sobie. Matka była wobec niej bardzo surowa, z łatwością mogła ją uderzyć, dając upust swojej złości za to, że Natasza wolała ojca od niej.

Często chroniłam moją siostrę, chroniłam ją, pomagałam, a czasem nawet szybko odrabiałam zadania domowe dla Natalki, żeby nie dostała od matki. Z czasem niechęć do mężczyzn ostygła i matka zdecydowała się znaleźć sobie faceta.

W tym czasie byłam już na studiach w sąsiednim mieście, Natalka była w liceum i nagle, zupełnie nieoczekiwanie dla nas, moja mama przyprowadziła do domu Sebastiana, a kilka miesięcy później okazało się, że urodziła się nasza siostra.

Po urodzeniu się Wiktorii, życie Natalii mocno się zmieniło. Matka poświęciła całą swoją uwagę i miłość Wiki. To zrozumiałe, że dziecko karmiące piersią tego żąda i bardziej potrzebuje matki niż licealistka, ale matka poszła dalej - wysłała Nataszę, aby zamieszkała z babcią w sąsiedniej okolicy, a kiedy ją wysłała, zupełnie zapomniała, że miał kolejną córkę.

Milczę o sobie, mieszkałam w akademiku, że tak powiem autonomicznie i rzadko przyjeżdżałam do miasta, w którym dorastałam. Podczas jednej z takich wizyt wstąpiłem do domu mojej mamy, ale ku wielkiej radości mojej mamy zatrzymałem się u babci. Od babci dowiedziałam się, że Natalia sprawia jej mnóstwo problemów, nie może się pogodzić z tym, że mama ją po prostu wyrzuciła i zapomniała.

Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Moja siostra opuszczała zajęcia, była niegrzeczna wobec nauczycieli, zdążyła poznać policję. Zabrałam siostrę ze szkoły i zaciągnęłam ją do kawiarni. Początkowo nie chciała się otwierać, była sarkastyczna, ale w końcu przyznała, że ​​naprawdę brakowało jej uwagi i miłości, jaką wszystkie dzieci otrzymują od swoich matek, stąd wszystkie te problemy.

Nie mogłam w żaden sposób wpłynąć na mamę, więc zaproponowałem mojej siostrze taką opcję - ona dba o siebie, kończy szkołę, ja po prostu skończę studia, a potem ona zamieszka ze mną i pójdzie do tej samej szkoły, w której się uczyłam. Zadbałam o to, żeby miała ze mną pokój, a cztery miesiące później spotkałem się z Natalką na stacji.
Przez ten czas wyraźnie się zmieniła, a kiedy pokazała świadectwo, byłam zadowolona z wysokich ocen, niemniej jednak siostrze udało się wyjść z depresji i dobrze ukończy szkołę. Teraz już pracuję, Natalia i ja mieszkamy w tym samym pokoju. Otaczam jak tylko mogę opieką, plus wesołym życiem studenckim, aby moja siostra naprawdę ożyła.

Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię

Nie chce komunikować się z matką, ona też nie wykazuje szczególnej ochoty wiedzieć o naszych sprawach, ma teraz inną rodzinę... Nie rozumiem tylko dlaczego zdecydowała się z nas zrezygnować. Jesteśmy dorosłe, ale nie przestaliśmy być jej rodziną!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nasze mieszkanie jest ogromne, moja była żona zamieszka z nami": Oświadczył mi mąż, wracając do domu z nią na ramieniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sylwia Peretti chce sprzedać swoją willę. Cena powala

O tym się mówi: Kolejne zmiany w życiu Rafała Mroczka. Niespodziewany ślub to tylko początek rewelacji