Mole często dostają się do kuchni wraz z zanieczyszczoną żywnością, taką jak zboża, mąka, orzechy i suszone owoce. Larwy i jaja moli mogą być niewidoczne w opakowaniach kupionych w sklepie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ula Pedantula (@ulapedantula)



Mole spożywcze mogą dostać się do żywności przez luźne opakowania. Mogą przedostać się przez małe otwory lub szczeliny w torbach i pojemnikach. Brak regularnego sprzątania kuchni i prawidłowego przechowywania żywności może prowadzić do gromadzenia się resztek jedzenia, które przyciągają mole.

Znajdują one pożywienie w okruchach pozostawionych na półkach i w szafkach. Aby zwalczyć mole kuchenne, można zastosować kilka groszowych środków zaradczych, które skutecznie pomogą pozbyć się tego problemu:

Jak pozbyć się moli w domu

Ocet — używaj zwykłego białego octu do czyszczenia szafek i powierzchni w kuchni. Ocet nie tylko zabija mole, ale także pomaga usunąć zapachy, które mogą je przyciągać. Liście laurowe również dobrze zwalczają mole. Umieść liście laurowe w szafkach, w których przechowywana jest żywność. Ćmy nie tolerują zapachu liści laurowych i będą unikać tych miejsc.



Możesz również umieścić małe kawałki mydła do prania w szafkach i miejscach przechowywania żywności. Mole spożywcze nie lubią zapachu mydła i będą unikać tych miejsc. Czosnek jest doskonałym środkiem odstraszającym owady.

Umieść obrane ząbki czosnku w szafkach i miejscach, w których przechowywane są zboża i inne produkty spożywcze. Zapach czosnku odstrasza mole. Rozsyp odrobinę sody oczyszczonej na półkach i w rogach szafek.

Pomoże to chronić żywność przed molami i innymi szkodnikami. Środki te są łatwe w użyciu i niedrogie, ale mogą być skuteczne w walce z molami w kuchni.

Nie przegap: Gwiazda "Królowych życia" wraca do Polski? Czy uda jej się odbudować wizerunek


Zerknij: Z życia wzięte. "Moja mama ma w domu łóżeczko i zabawki, ale to tylko na pokaz": Widuje wnuka raz w roku