Agnieszka jest nauczycielką matematyki. Jechała na urodziny do swojej ukochanej przyjaciółki i koleżanki Julii. Obie pracowały razem w szkole przez prawie 40 lat. Agnieszka obudziła się wcześniej i zaczęła się przygotowywać. Wyprasowała swoją ulubioną bluzkę i spódnicą.

Ubrała się, ale przez ostatnie kilka godzin padał deszc i wokół były kałuże. Agnieszka poszła do sklepu, kupiła przyjaciółce tort i kwiaty. Po wyjściu ze sklepu zaczęła iść chodnikiem w stronę domu przyjaciółki, wtedy przejechał obok niej samochód, za kierownicą siedziała blondynka. Wjechała w jedną z kałuż i ochlapała Agnieszkę, tort i kwiaty.

Blondynka zatrzymała się nieco dalej.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

"Gdzie idziesz taka elegancka? Jest już późno, wszystkie kobiety w twoim wieku powinny o tej porze siedzieć w domu" - młoda blondynka nie miała wyrzutów sumienia.

"Jak ci nie wstyd dziewczyno?!" - zapytała Agnieszka.

"Dlaczego tak się denerwujesz? Sama szłaś obok kałuży, a teraz się wściekasz?! Miej pretensje sama do siebie!".

Wtedy z budynku wyszedł solidny mężczyzna w garniturze. Blondynka natychmiast zmieniła wyraz twarzy i uśmiechnęła się do niego szeroko.

"Co tu się stało?" - zapytał mężczyzna.

"Och nic takiego. Ta starsza pani przechodziła chodnikiem blisko ulicy i ochlapała ją woda z kałuży. Teraz mówi, że to moja wina!".

"Mateusz, to ty?" - zapytała nauczycielka mężczyznę.

"Pani Agnieszka! Jak miło panią widzieć" - powiedział młody mężczyzna, a potem uściskał swoją ulubioną nauczycielkę matematyki.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Od razu kazał przeprosić blondynce starszą nauczycielkę. Ta niechętnie wymamrotała „przepraszam”, po czym Mateusz odprawił niegrzeczną blondynkę. Była uczeń pomógł nauczycielce dotrzeć do domu, zaczekała, aż się przebierze, kupiła nowe kwiaty i duży tort dla Julii i oboje poszli świętować urodziny.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Twój mąż ma synka. Dziecko przebywa w domu dziecka": Powiedział głos po drugiej strony słuchawki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak mieszkają Ola Kwaśniewska i Kuba Badach? Wnętrza ich domu zaskakują

O tym się mówi: Znacząca waloryzacja świadczeń emerytalnych będzie w lipcu. O ile wzrosną świadczenie