Oto historia mojej przyjaciółki:

"Gdy mój syn miał pięć lat, zdecydowałam, że będę oszczędzać pieniądze na jego mieszkanie. Znalazłam dodatkowe zajęcie i oszczędzałam każdy grosz. I udało mi się! Dzięki moim wyrzeczeniom udało mi się kupić mieszkanie w dość dobrej dzielnicy naszego miasta.

Zaczęłam remontować mieszkanie i przekazałam synowi klucze do mieszkania na osiemnaste urodziny. Wtedy mu powiedziałam, że teraz jest już dorosłym facetem i ma swoje miejsce. Dlatego nie musi się martwić, że będzie musiał mieszkać ze swoją dziewczyną i ze mną w tym samym mieszkaniu.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Syn oczywiście bardzo mi podziękował za taki prezent, choć stało przez długi czas puste. Nie chcieliśmy go wynajmować, żeby nie musieć się martwić, że lokatorzy go nie opuszczą na czas, albo – co gorsza – doprowadzą do zniszczeń i trzeba będzie znowu robić remont.

Potem syn skończył dwadzieścia trzy lata i zaczął spotykać się z dziewczyną, Olą. Potem wszystko zaczęło się rozwijać bardzo szybko, bo Ola szybko zaszła w ciążę. Zalegalizowali związek i zaczęli mieszkać w mieszkaniu syna. A kiedy dziecko miało dwa lata, moja synowa zaczęła bardzo często mówić o konieczności sprzedaży tego mieszkania.

Moim zdaniem było tam wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu dla rodziny, ale Ola chciała mieszkać bliżej swoich rodziców. Jej matce było zbyt trudno dotrzeć do dzieci, aby opiekować się wnuczką. Wtedy mój syn powiedział żonie, że musi ze mną porozmawiać, bo przez tyle lat ciężko pracowałem, żeby kupić to mieszkanie".

Moja przyjaciółka jest temu kategorycznie przeciwna. W końcu ciężko pracowała, żeby kupić to mieszkanie swojemu synowi. Teraz mieszkanie zarejestrowane jest na nazwisko jej syna. Jeśli teraz je sprzeda i kupią nowe mieszkanie, to zostanie ono podzielone na pół w przypadku rozwodu. A wtedy jest całkiem możliwe, że syn mojej przyjaciółki zostanie z niczym.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Moja przyjaciółka przytacza dobre argumenty i jak najbardziej zgadzam się z nią. W końcu oddała ten dom swojemu dziecku. A skoro jego żona chce kupić nowy dom, to niech na to zarobią albo zaciągną kredyt hipoteczny. W ich rodzinie dochodzi teraz do potężnych awantur.

Jak myślicie, co powinnam doradzić mojej przyjaciółce?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Moja teściowa wymyśliła imię dla naszej córki": Teraz zwraca się do niej tylko w ten sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Do sieci trafiło nietypowe zdjęcie Marzeny Kipiel-Sztuki. Czy było ostatnie, jakie powstało

O tym się mówi: Rodzina pięcioraczków straciła dach nad głową. Co teraz zrobią