Kiedy wychodziłam za mąż, moi rodzice nie mieli pieniędzy, żeby kupić mi suknię ślubną. Zawsze żyli w biedzie. Ja też nie miałam wtedy pracy. Jeśli chodzi o rodziców mojego męża, pracował tylko mój przyszły teść. Ciągle walczył o zarobienie pieniędzy, ale przysyłał do domu całkiem przyzwoite pieniądze, aby jego żona mogła zająć się domem.

Moja teściowa zawsze skarżyła się synowi, że pochodzę z biednej rodziny. A teść wręcz przeciwnie, miał gdzieś moją sytuację finansową i stan konta moich rodziców. Co więcej, przed ślubem dał mi dużą sumę pieniędzy, ale poprosił, abym zachowała ten fakt w tajemnicy. Jedyne, o co prosił, to być dobrą żoną dla jego syna.

Panna Młoda/YouTube @Czas na historię
Panna Młoda/YouTube @Czas na historię
Panna Młoda/YouTube @Czas na historię

Całą uroczystość opłacił mój teść, a po ślubie pomógł mi i mężowi w budowie własnego domu. Kiedy mieliśmy dzieci, teść bardzo się cieszył i powtarzał, że wnuki to najważniejsze, co może mieć starszy człowiek.

W ciągu 25 lat życia małżeńskiego nie pamiętam nawet małego epizodu, który by mi się nie podobał w mojej relacji z teściem. Moja teściowa zmarła 3 lata temu. Teść został sam. Przez długi czas jakoś sam sobie ze wszystkim radził. Nawet gdy go odwiedziliśmy, stwierdził, że nie potrzeba pomocy. Niestety zachorował.

Zaproponowaliśmy mu, żeby zamieszkał z nami, ale odmówił. Pozostało tylko jedno wyjście: poprosić sąsiadkę Stanisławę, aby za określoną opłatą została jego opiekunką. Kiedyś teść zadzwonił do mnie i mojego męża i poprosił nas o odwiedziny. Podczas rozmowy przyznał, że chciał oświadczyć się Stasi.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Faktem jest, że i tak cały dzień Stasia spędza z moim teściem. Już żyją jak mąż i żona, ale ja i tak mam poważne wątpliwości. Ponieważ dobrze znałam sytuację finansową Stefy i jej dzieci, zastanawiałam się: czy ta kobieta zdecydowała się skorzystać z dobroci mojego teścia i przejąć cały jego majątek? Teraz nawet nie wiem, jak mam się zachować.

Uwierzyć w dobre intencje kobiety, czy odradzać teściowi to małżeństwo?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Moja teściowa wymyśliła imię dla naszej córki": Teraz zwraca się do niej tylko w ten sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie ma już z nami światowej sławy piosenkarki i aktorki. Odeszła w wieku 80 lat

O tym się mówi: Do sieci trafiło nietypowe zdjęcie Marzeny Kipiel-Sztuki. Czy było ostatnie, jakie powstało