Wiele lat temu byłem świadkiem pewnej rozmowy. Nikt o tym nie wie. Nadal strzegę tej tajemnicy. Mówimy o moim kuzynce i jej mężu. Nasza babcia też jest tego świadoma. Moja kuzynka Beata wyszła za mąż dawno temu, ale przez wiele lat nie mogli mieć dzieci. Na początku jeździli do kurortów, bawili się, chodzili, robili karierę i wszystko było dla nich wspaniale.

Potem zaczęli myśleć o swoim potomstwie i zaczęli odwiedzać lekarzy, ale nikt nie postawił im żadnej diagnozy. Wszyscy mówili, że są zdrowi, młodzi, muszą tylko poczekać. Krewni również zaczęli zadawać pytania dotyczące dzieci, a Beata nie wiedziała, co odpowiedzieć.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Przypadkowo podsłuchałam rozmowę mojej babci i Beaty. Kuzynka poskarżyła się babci, że wszyscy mają dzieci, a ona nie mogła rodzić. Mówiła, że nie może patrzeć na rodziny z dziećmi. Nawet śmiech dzieci jest dla niej nie do zniesienia. Chciała mieć dużą rodzinę.

A kiedy uświadomiła sobie, że nie może urodzić, po prostu starała się unikać dzieci, żeby nie ranić swojej duszy. Wtedy babcia poradziła jej, aby namówiła męża do adopcji dziecka. Zabierz go do sierocińca. Radziła zwrócić uwagę na dzieci, które nagle, przez przypadek, straciły rodziców. I nie rozmawiaj o tym z żadnym ze swoich bliskich.

Mijają miesiące i widzę, że moja kuzynka ma brzuch. Krewni zaczęli się cieszyć z ciąży Beaty. W końcu podobno im się udało. Tylko ja i babcia wiedziałyśmy, że to oszustwo. Znaleźli nawet odpowiednie dziecko, zaaranżowali wszystko zgodnie z prawem i nikt nawet nie domyślił się oszustwa. Rodzina dziecka zginęła w wypadku. To dobrzy, pozytywni ludzie. Starsze dzieci to uczniowie.

Krewni przyjęli je do swoich rodzin, ale nikt nie chciał zawracać sobie głowy dzieckiem, więc trafiło ono do sierocińca. Zdiagnozowano u niego także poważną chorobę, której leczenie kosztuje mnóstwo pieniędzy. Beata i jej mąż nie bali się tego i zaczęli leczyć syna.

Mąż Beaty zaczął zarabiać grosze, pojawiły się problemy finansowe, skończyły się oszczędności, a leczenie syna wymagało znacznych środków. Następnie jej mężowi zaproponowano pracę w niepełnym wymiarze godzin w innym kraju, powiedzieli, że dużo zapłacą. Skorzystał z okazji i szybko wyjechał.

Beata cieszyła się z dziecka. Poświęciła mu cały swój czas, zasmucona odejściem męża, ale miała pewność, że wszystko będzie dobrze. Chodziła z nim do lekarza, pracowała, zajmowała się pracami domowymi, a nawet jakoś straciła z oczu fakt, że jej mąż prawie przestał do niej dzwonić. Jak się okazało, w podróży służbowej miał romans i zaczął domagać się rozwodu.

Beata nie najlepiej radziła sobie z tą separacją. Trzymała cały ból w sobie i próbowała dalej żyć. Jej wysiłki, aby uszczęśliwić cudze dziecko, zostały nagrodzone. W rezultacie życie Beaty wróciło na dobre tory mimo rozwodu. Lekarz leczący jej synka zainteresował się nią, zaczęli częściej się komunikować, zakochali się w sobie i spotkali.

Nowy mężczyzna okazał się dziesięć lat starszy od mojej kuzynki i jest człowiekiem inteligentnym i spokojnym. Nie był wcześniej żonaty i nie ma dzieci. Szczerze mówiąc, są nawet podobny do synka Beaty. Oboje mają niebieskie oczy i blond włosy i uśmiechają się podobnie.

Sformalizowali swój związek. A sześć miesięcy po ślubie Beata dowiedziała się o swojej ciąży. Co za cud! W końcu myślała, że ​​jest bezpłodna. Po latach okazało się, że wcześniej była zdrowa. A jej były mąż nie może mieć dzieci. Nowy mąż Beaty był szczęśliwy z powodu zbliżającego się ojcostwa. Nie zapominał także o Wiktorku.

W tej chwili Wiktor ma już 7 lat, uwielbia swojego młodszego brata, pomaga ojcu i matce. Nikt nie wyjawił mu tajemnicy jego narodzin. I tak zostanie. Nie wiem, nawet czy Beata wyznała wszystko mężowi. Prawdopodobnie tak. Mojej babci już dawno nie ma, ale uznaję jej mądrość. Udzieliła dobrej rady swojej wnuczce.

Rodzina/YouTube @PLOTECZKI
Rodzina/YouTube @PLOTECZKI
Rodzina/YouTube @PLOTECZKI

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Mój drugi mąż żąda, aby córka z pierwszego małżeństwa płaciła mu czynsz za pokój": Nie chcę wyrzucać własnej córki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny przerywa milczenie. Co się wydarzyło za kulisami festiwalu w Opolu

O tym się mówi: Jolanta Kwaśniewska świętuje 69. urodziny. Ola Kwaśniewska wrzuciła do sieci stare zdjęcia rodziców