Niedawno zadzwoniła do mnie mama i poinformowała, że ​​przyszła do niej moja kuzynka Natalia i cały dzień płakała, prosząc o dużą sumę pieniędzy. Mama oddała jej wszystkie zaoszczędzone pieniądze bez żadnych warunków spłaty długu. Zdziwiłem się tym i zapytałem, dlaczego tego nie zrobiła, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek moich rodziców.

Później dowiedziałam się, że pieniądze były potrzebne na zakup samochodu dla syna Natalii, a ona wykorzystała wszystkie swoje fałszywe emocje, żeby oszukać moją mamę. Nie martwiłam się wtedy zbytnio o spłatę długu, bo wierzyłam, że moja kuzynka jest przyzwoita, uczciwa i sprawiedliwa.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Jednak później zrozumiałem, że Natalia nie zamierza zwrócić pieniędzy. Kiedy poszłam do niej i zapytałam, kiedy zwróci pieniądze, siostra zaczęła składać jakieś puste obietnice. Teraz moja mama też się martwiła, ale nigdy nie odważyłaby się bezpośrednio poprosić o zwrot pieniędzy.

W końcu zdecydowałam się podjąć działania. Poszłam do szefa mojej kuzynki, który piastował stanowisko wiążące się z dużą odpowiedzialnością finansową, i wszystko mu powiedziałam. Zainteresowanie menadżera bezpieczeństwem własnych środków doprowadziło w końcu do tego, że kuzynka zwróciła pożyczkę. Zrobiła to bez żadnych wyjaśnień i przeprosin.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Chociaż niektórzy mogą potępiać moje postępowanie, zrobiłem to wszystko nie tylko ze względu na pieniądze, ale także dlatego, że wiem, ile nerwów i stresu kosztowało to wszystko moją ukochaną mamę.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Kiedy teściowa została wypisana ze szpitala, przywiózł ją do domu": Kiedy zobaczył reakcję żony, prawie stracił panowanie nad sobą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Kwaśniewski wspomina słowa Lecha Kaczyńskiego. Wiele lat temu zaskoczył go pytaniem

O tym się mówi: Opole 2024: Marcin Daniec zaliczył wielką wpadkę. Ta gafa z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzom

Z życia gwiazd: Emocje sięgnęły zenitu w pierwszym odcinku "The Voice Senior 5". Maryla Rodowicz wzruszona do łez