W ostatnich latach moje życie było więcej niż udane. Dzieci są moją radością i wsparciem. Wyrosły na doskonałych, niezależnych dorosłych. Razem z mężem odetchnęliśmy z ulgą i zaczęliśmy żyć dla siebie.

Zarówno syn, jak i córka mają dobrą pracę i przyzwoite zarobki. Córka zaczęła spotykać się z chłopakiem i po prostu promieniała szczęściem. Na tym tle jeszcze bardziej bolesne było dla mnie obserwowanie, jak mój syn był sam. Życie osobiste Leszka nie układało się dobrze. Jest dla nas wspaniałym facetem. Jego życiem był sport. Dziewczyny zawsze były wokół niego, ale nie było możliwe nawiązanie stałego związku.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Oczywiście było kilka dziewczyn. Jednak za każdym razem, gdy zaczynałem rozmowę o tym, kiedy mnie komuś oświadczy, Leszek machał tylko ręką i mówił, że „to nic poważnego”. W końcu pojawiła się Wiktoria. Słodka dziewczynka, jest o sześć lat młodsza od naszego Leszka. Wykształcenie wyższe, praca w biurze.

Wydawała się dobrą kandydatką. Wszystko się zmieniło po ślubie. Wtedy zaczęły się pojawiać „osobliwości” Wiktorii. Szybko stało się jasne, że dziewczyna jest bardzo pragmatyczna. Kiedy syn i przyszła panna młoda przyszli do nas z mężem, aby poinformować, że biorą ślub, pierwszą rzeczą, o którą Wiktoria nas zapytała, było to: "Ile pieniędzy możesz nam dać na wesele?".

Zaniepokoiło mnie wówczas takie sformułowanie pytania, ale tak się cieszyłam, że mój syn w końcu będzie miał rodzinę, że uznałam, że jest po prostu wyjątkowo bezpośrednią osobą. Szybko jednak okazało się, że podobne pytanie było kierowane także do mojej babci i mojej siostry, ciotki mojego syna.

Trochę wstyd było usłyszeć od teściowej, że wnuk przyszedł do niej z wizytą i od razu zapytał, ile on i Wiktoria mogą oczekiwać jako prezent ślubny.

Na trzy tygodnie przed ślubem nowożeńcy rozesłali zaproszenia do wszystkich gości. Tutaj i absolutnie wszyscy byli oburzeni! Czas i miejsce planowanego święta wpisano w pięknej złoconej ramce, a także dopisek: "wstęp na imprezę płatną". Nowożeńcy podali konkretną kwotę, która od razu przyspieszała bicie serca.

Szczerze mówiąc, nie od razu rozumiałam, jak to zinterpretować, więc postanowiłam zapytać bezpośrednio syna. Wiktoria natychmiast wtrąciła się w rozmowę:

"Wydajemy dużo pieniędzy na stół, barmana i fotografa. Nie słyszeliście, że zdarzają się przypadki, gdy goście ofiarowują jakieś grosze, albo puste koperty?! I nikomu to nie ujdzie na sucho!" - powiedziała.

Oznacza to, że w ten sposób Wiktoria postanowiła odzyskać wszystkie wydatki na wesele. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dobrym pomysłem, ale już następnego dnia zadzwoniła do mnie siostra mojego męża, siostrzenica i teściowa. Wszyscy byli oburzeni, że Wiktoria i Leszek nie chcieli ich widzieć na weselu za darmo.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Szczególnie oburzona była teściowa. Okazuje się, że w jej przypadku kwota była jeszcze wyższa. Teraz zapowiedziała, że nie przyjdzie na ślub swojego jedynego wnuk.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Teściowa wprowadziła się do nas": To, czego od nas wymaga, jest dla mnie nie do pojęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Opole 2024: Marcin Daniec zaliczył wielką wpadkę. Ta gafa z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzom

O tym się mówi: Skiba prowokuje publiczność w Opolu. Po raz kolejny udowodnił, że nie boi się kontrowersji