Kiedy przeprowadziłam się za granicę, aby pracować jako sprzątaczka w domu bogacza, nie mogłam sobie nawet wyobrazić, jak ta praca zmieni moje życie. Pracowałam niestrudzenie, marząc o zaoszczędzeniu pieniędzy na wymarzony dom w mojej ojczyźnie.

Któregoś razu sprzątając podłogę pod zabytkową komodą, którą trzeba było przesunąć, odkryłam zwitek banknotów – prawdziwa fortuna! Przez chwilę ogarnęła mnie słabość: tyle pieniędzy! Mógłbym je zabrać i wyjechać, a moje marzenie o domu stanie się rzeczywistością bez niekończących się lat ciężkiej pracy.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Potem pomyślałam: "A jeśli to pułapka? Czy pieniądze zostały skradzione?". Zawsze uważałam się za osobę uczciwą i myśl o kradzieży natychmiast mnie odpychała. Podchodząc do właściciela domu, pokazałem znalezisko. Starannie przeliczył rachunki i spojrzał na mnie ze zdziwieniem.

"Nie spodziewałem się, że są dzisiaj ludzie tacy jak ty? Zgubiłem te pieniądze dawno temu i nie mogłem ich znaleźć. Utrata pieniędzy to nieprzyjemne uczucie, ale szczerze mówiąc, nie są mi już one potrzebne. Dzięki tobie odzyskałem zaufanie i wiarę w ludzi" - powiedział mój szef.

Teraz chcę Wam udowodnić, że bogaci też potrafią być hojni, a pieniądze prawdziwego człowieka nie zmieniają.

"Weź je" - powiedział mój szef. "Potrzebujesz ich bardziej. Zasłużyłaś na nie: pozostawanie wiernym sobie to bezcenna cnota" – dodał, wręczając mi pieniądze.

Łzy napłynęły mi do oczu. Podziękowałam mu. To nie wszystko, podwoił moją pensję. Pracowałam w jego domu jeszcze przez kilka lat. Kiedy w końcu wróciłem do ojczyzny, miałem nie tylko środki na zakup domu, ale także pewność, że uczciwość i życzliwość zawsze zostaną nagrodzone.

Całe to doświadczenie nauczyło mnie, że nawet w najtrudniejszych chwilach ważne jest zachowanie czystego sumienia.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Straciłam na komunii kilka tysięcy złotych": Kobieta myślała, że jej rodzina stanie na wysokości zadania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Janina z „Sanatorium Miłości” zaniemówiła po tym, co zrobił ukochany. Tego seniorka kompletnie się nie spodziewała. W sieci pojawiły się mocne słowa

O tym się mówi: Porażające wieści o Zbigniewie Ziobrze. Żona polityka otrzymała mrożący krew w żyłach telefon. Sam zainteresowany nie mógł uwierzyć w to, co się stało