Kiedy byłam bardzo młoda i chodziłam do szkoły, mama zawsze budziła mnie rano bardzo spokojnie. Przygotowała dla mnie pyszne śniadanie. Pakowała mi do szkoły pachnące bułeczki, które uwielbiała piec dla taty, mojego brata i mnie, bo wiedziała, że ​​bardzo je lubimy.

Kiedy dorosłam, wyjechałam na studia do miasta oddalonego o kilkaset kilometrów od mojego rodzinnego domu. Zajęcia zaczynałam zwykle koło dziewiątej, a mama o dziesiątej wychodziła do pracy. Każdego ranka mama do mnie dzwoniła, sprawdzić, czy nie zaspałam. Zawsze zadawała mi to samo pytanie: "czy mam coś na śniadanie?". Kiedy przychodziła zima, przypominała mi, że powinnam się ciepło ubrać.

Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię

Od tego czasu minęło wiele lat, dziś mam rodzinę, córkę, ale każdy poranek zaczyna się od telefonu od mamy. Wstaje wcześnie i od razu do mnie dzwoni. Interesuje się moim życiem, pyta o moją rodzinę i prosi, żebym nie zapomniała zjeść śniadania.

Moja mama nie jest już młoda, ale teraz jak nigdy dotąd nie mogę się doczekać jej telefonu każdego ranka. I w głębi serca boję się, że pewnego dnia nadejdzie dzień, kiedy mama już do mnie nie zadzwoni i nie będę już dzieckiem, moje życie będzie inne.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Dlatego proszę was, szanujcie swoje matki, kochajcie je i bądźcie cierpliwi, zwłaszcza gdy są starsze. Pamiętajcie, że nikt nie żyje wiecznie, nawet mama, dlatego pamiętajcie o nich każdego dnia, tak jak one pamiętają o was!

A wy, macie jakieś rodzinne rytuały, bez którego nie wyobrażacie sobie życia?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Moja była teściowa zrobi wszystko, aby zniszczyć komunię córki":Ta kobieta zrobi wszystko, aby skłócić rodzinę. Jak ją zatrzymać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zatrważająca sytuacja w jednym z kościołów. 10-letnia dziewczynka przystąpiła do spowiedzi. Ksiądz zrobił awanturę na całą świątynię. Jak to możliwe

O tym się mówi: Zdumiewająca wysokość emerytury pewnego seniora trafiła do mediów. Mężczyzna odprowadzał składki przez 55 lat. Takiego świadczenia można zazdrościć