Zatkana toaleta to koszmar każdego z nas. Woda nie spływa, nieprzyjemne zapachy unoszą się w powietrzu, a myśl o wezwaniu hydraulika spędza sen z powiek. Ale uwaga! Jest ratunek! Wystarczy kilka prostych kroków i domowy trik z TikToka, a zatkany odpływ zniknie w mgnieniu oka.


Magiczna folia spożywcza


Potrzebujesz jedynie folii spożywczej i kilku sekund! Owiń szczelnie muszlę klozetową folią, tak aby nie było pod nią powietrza. Spuść wodę. Folia powinna się lekko napiąć pod wpływem ciśnienia. Teraz wystarczy delikatnie docisnąć folię i patrzeć, jak zatory znikają! Proste, prawda?


Dodatkowe rady


Ten trik sprawdzi się idealnie w przypadku mniejszych zatorów. Jeśli problem jest poważniejszy, możesz skorzystać z innych domowych sposobów, np. mieszanki sody oczyszczonej i octu. Pamiętaj też o regularnej profilaktyce! Nie spuszczaj do toalety papieru, podpasek czy innych rzeczy, które mogą ją zatkać. Stosuj raz na jakiś czas domowe sposoby na udrożnienie rur, aby uniknąć przykrych awarii.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Byłam mężatką, kiedy otrzymałam po ojcu całkiem niezły spadek": Potem pojawili się krewni męża ze swoimi żądaniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan i Harry w opałach. Fundacja Sussexów uznana za organizację przestępczą