Kiedy mój dziadek zachorował, rodzice wysłali mnie, żebym się nim zaopiekowała. Miałam wtedy osiemnaście lat. Mama i tata pracowali, a oprócz pracy zajmowali się także wychowaniem mojego młodszego brata, który miał wtedy trzynaście lat. Opieka nad dziadkiem spadła na mnie.

Bardzo kochałam mojego dziadka, więc nie mogłam mu odmówić. Jego stan był zły. Nie mógł nawet sam pójść do toalety. Miał specjalną dietę. Potrzebował miękkiego jedzenia, bo nie był w stanie wszystkiego przeżuwać.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Opieka nad seniorem wymagała ode mnie wielu wyrzeczeń. Musiałam zrezygnować z wielu radości młodości, aby zapewnić mu opiekę, której potrzebował. Kiedy moi przyjaciele wychodzili do kawiarni i do klubów, ja zmieniałam pieluchy mojemu dziadkowi. I nigdy nie narzekałam na swoje życie.

Opieka nad chorym dziadkiem zabrała mi pięć lat życia. Potem dziadka już nie było. Według wszelkich dokumentów jego mieszkanie zostało zapisane na mnie. Kilka dni po pogrzebie dziadka, pojawiła się moja matka i rozpoczęła rzeczowy dialog.

"Wiesz, Olu, twój brat ma dziewczynę. Mają zamiar wziąć ślub. Nie chciałbym, żeby młoda rodzina mieszkała z nami" - powiedziała. "Młodzi ludzie powinni żyć osobno. Oddaj mieszkanie dziadka swojemu bratu, a sama zamieszkasz z nami. To bardzo wszystkim pomoże".

Jej słowa mnie oburzyły. Dlaczego ona znowu myśli tylko o swojej wygodzie? Czy naprawdę nie obchodzi jej moje szczęście? Odmówiłam jej, a ona się na mnie obraziła.

Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię

"To, że masz teraz własne mieszkanie, to nasza zasługa!" - stwierdziła, zapominając o pięciu latach ciężkiej pracy przy opiece nad dziadkiem.

Jak tak można?!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Mamo, mieszkanie jest Twoje, więc wszystkie problemy z nim związane też": Usłyszałam od własnego syna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Viki Gabor w takiej wersji chyba nikt się nie spodziewał. Młoda wokalistka kompletnie zaskoczyła widzów podczas Eurowizji 2024. Niesamowita przemiana

O tym się mówi: Już wkrótce mogą wejść w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku, z którego korzystają miliony Polaków. Do konsultacji trafił projekt ważnej ustawy