Jeszcze niedawno Zenon Martyniuk brylował na scenach TVP, a jego utwory rozbrzmiewały w programach muzycznych i imprezach sylwestrowych. Jednak stacja zdecydowała o zmianie profilu i disco polo zniknęło z jej ramówki. Wielu fanów obawiało się, że to oznacza koniec świetności dla "Króla Disco Polo". Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego!

Zenek Martyniuk nie próżnuje i ma ręce pełne roboty. Już jutro rozpoczyna się jego długo wyczekiwana wakacyjna trasa koncertowa, a pierwszy występ odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie. Artysta wraz z zespołem przygotowuje widowiskowe show, z imponującymi wizualizacjami i dopracowanymi choreografiami, informuje Pomponik.


W rozmowie z "Faktem" Martyniuk przyznał, że brak występów w TVP nie wpłynął znacząco na jego karierę. Podkreślił, że koncerty w telewizji nigdy nie były jego głównym źródłem dochodu, a disco polo ma rzeszę oddanych fanów, którzy chętnie bawią się na koncertach w całej Polsce.


Podobnego zdania jest Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi. Wokalistka uważa, że disco polo poradzi sobie bez wsparcia TVP, a fani z pewnością zatęsknią za tą muzyką na antenie publicznej telewizji.


Zmiany w TVP z pewnością odbiją się na rynku muzycznym. Pozostaje czekać i obserwować, jak te zmiany wpłyną na gusta widzów i popularność poszczególnych gatunków muzycznych. Nowa odsłona rozrywki w Telewizji Polskiej ma zostać zaprezentowana podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Zapowiada się, że będzie to wydarzenie pełne gwiazd, które do tej pory unikały współpracy z TVP. Nowa strategia stacji stawia na łączenie, a nie dzielenie i z pewnością wzbudzi wiele emocji.


Jedno jest pewne: disco polo mimo braku obecności w TVP wciąż cieszy się ogromną popularnością, a Zenek Martyniuk pozostaje królem tego gatunku, bawiąc tysiące fanów na swoich koncertach.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "W naszej wiosce pojawiła się staruszka": Nikt nie widział, kim jest i czego szuka na końcu świata


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Sikora ujawnia kulisy pracy w TVP! Zarabiał krocie? Zaskakujące wyznanie prezentera