Mija 30 lat od kiedy Polska, dzięki Edycie Górniak, sięgnęła po drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. Kultowy utwór "To nie ja!" nadal wywołuje w wokalistce ogromne emocje. Nocą artystka wróciła wspomnieniami do tego wyjątkowego momentu, wzruszając internautów szczerym wyznaniem.


W 1994 roku, 21-letnia wówczas Edyta Górniak zachwyciła Europę swoim talentem i energią, zajmując imponujące drugie miejsce w Dublinie. Do dziś nikt nie zdołał powtórzyć jej sukcesu, a "To nie ja!" na zawsze wpisało się w historię polskiej muzyki, informuje Pomponik.


Choć w 2016 roku Górniak ponownie spróbowała swoich sił w Eurowizji, zajmując trzecie miejsce w polskich preselekcjach z piosenką "Grateful", w tym roku jej marzenie o powrocie na eurowizyjną scenę nie ziściło się. Utwór "I remember" nie przekonał jury i uplasował się na 18. miejscu.


Mimo niepowodzenia, artystka postanowiła uczcić jubileusz swojego sukcesu w wyjątkowy sposób. Specjalnie na tę okazję stworzyła piosenkę "I remember", którą zaprezentowała podczas tegorocznych preselekcji. Choć utwór nie trafił na Eurowizję, Górniak chciała podzielić się nim z polskimi fanami. Niestety, premiera piosenki została opóźniona z powodu przykrej przygody artystki na lotnisku w Dubaju.


W nocy Edyta Górniak wróciła wspomnieniami do pamiętnego 1994 roku, publikując wzruszające nagranie:


"30 lat temu o tej porze na pewno nie spałam jeszcze. Pamiętam, że mimo życzliwości osób, które były wtedy przy mnie, to czułam jakieś ogromne osamotnienie. Wiedziałam, że to ostateczne zadanie należy tylko do mnie. Że to będzie moja walka ze sobą. Czułam ogromną odpowiedzialność. Ogromny ciężar odpowiedzialności. Pamiętam to. Pamiętam, że to czułam właśnie" - mówiła nie kryjąc wzruszenia.


"Pamiętam, że do nocy czytałam listy od fanów. Włożyłam je pod poduszkę potem i zasnęłam" - dodała na zakończenie.


Wpis Edyty Górniak poruszył serca tysięcy internautów. Fani artystki dziękują jej za muzykę i emocje, a także wyrażają nadzieję, że wkrótce znów zobaczą ją na scenie.
30 lat po swoim eurowizyjnym triumfie Edyta Górniak nadal zachwyca talentem i charyzmą. Jej historia jest inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy marzą o podboju muzycznego świata.


Czy wiesz, że...?

  • Piosenka "To nie ja!" została sprzedana w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie.

  • Edyta Górniak jest jedyną polską artystką, która dotarła do pierwszej dziesiątki listy przebojów Billboard Hot 100.

W 2008 roku Górniak otrzymała Złoty Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia artystyczne i promowanie polskiej kultury na arenie międzynarodowej.


To też może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor straci pracę w "Pytaniu na śniadanie"? Nowe doniesienia o jej przyszłości w TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ceny truskawek mogą wywołać ból głowy u klientów bazarów. Wydało się, ile trzeba będzie zapłacić za kilogram owoców. Czy w tym roku padnie rekord