Jadąc do Włoch, obiecałam sobie, że nie oddam żadnego z ciężko zarobionych euro. Byłam wtedy bezrobotna i liczyłam na wsparcie finansowe ze strony syna, lecz przyniósł mi jedynie rozczarowanie. Mój bogaty przyjaciel miał córkę ze sporym posagiem. Wierzyłam, że jeśli mój syn się z nią ożeni, oboje wygramy finansowo.

Jednak mój syn Wiktor postanowił poślubić Natalię, niezwykle piękną, ale biedną finansowo dziewczynę. Próbowałam go przekonać, z jakimi trudnościami będą musieli się zmierzyć, podejmując taki wybór, ale on był nieugięty, wierząc, że miłość jest ważniejsza od pieniędzy.

Para/YouTube @Czas na historię
Para/YouTube @Czas na historię
Para/YouTube @Czas na historię

Postrzegałam tę decyzję jako głupi, romantyczny gest, przypominający zachowanie mojego zmarłego męża, dla którego miłość była ważniejsza niż stabilność finansowa. Niechętnie w końcu zgodziłam się na wybór syna, wiedząc, że i tak nie posłucha moich rad.

I tak po ślubie Wiktora i Natalii pojechałem do Włoch, aby zarobić pieniądze, decydując się nie dzielić nimi z moim synem i synową. Podczas mojej pięcioletniej nieobecności spowodowanej mój kontakt z rodziną ograniczał się do rozmów telefonicznych.

Syn i Natalia mieli dwoje dzieci, które znałem tylko poprzez komunikację wideo. Po powrocie do domu z wystarczającą ilością pieniędzy, aby kupić mieszkanie z dwiema sypialniami, byłam zdumiona tym, jak zmienił się mój dom.

Natalia starannie przygotowała wszystko na mój przyjazd, przygotowała nawet moje ulubione dania. Ten gest, a także jej autentyczna szczerość, poruszyły mnie do głębi. Obserwując jej delikatną naturę i rozmawiając z dobrze wychowanymi wnukami, zdałam sobie sprawę, jak dobra jest rodzina mojego syna.

Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Po nocy refleksji zdałam sobie sprawę z błędu w ich ocenie. Następnego dnia poprosiłam Wiktora, aby poszedł ze mną i wybrał mieszkanie. Mój syn i synowa otworzyli mi oczy na prawdziwą wartość rodziny, miłość i szacunek wykraczający poza wartość pieniędzy.

To też może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor straci pracę w "Pytaniu na śniadanie"? Nowe doniesienia o jej przyszłości w TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, na jakie emerytury mogą liczyć polskie gwiazdy. Jedni pracują mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, inni znaleźli sposób na jesień życia

O tym się mówi: Ceny truskawek mogą wywołać ból głowy u klientów bazarów. Wydało się, ile trzeba będzie zapłacić za kilogram owoców. Czy w tym roku padnie rekord