Książę Harry po raz kolejny odwiedzi wkrótce Wielką Brytanię, ale tym razem nie będzie to spotkanie rodzinne. Jak donoszą brytyjskie media, 8 maja arystokrata pojawi się na Wyspach z okazji jubileuszowej edycji Invictus Games, igrzysk sportowych dla weteranów wojennych i niepełnosprawnych, których jest pomysłodawcą.


Choć spekulowano, że Harry wykorzysta okazję do spotkania z ojcem, królem Karolem III, i bratową, Kate Middleton, po ich niedawnych problemach zdrowotnych, najnowsze doniesienia sugerują, że wizyta będzie miała charakter ściśle służbowy. Książę nie znajdzie więc czasu na odwiedziny w Pałacu Buckingham, informuje Pomponik.


Dodatkowo, Harry przybędzie do UK bez żony, Meghan Markle, i ich dwójki dzieci. Markle pozostanie w USA, aby 6 maja wziąć udział w 5. urodzinach syna Archiego.


Decyzja Harry'ego o skupieniu się na Invictus Games może być podyktowana chęcią odsunięcia się od medialnego szumu wokół rodziny królewskiej. Przypomnijmy, że od czasu zrzeczenia się królewskich obowiązków w 2020 roku, relacje księcia z bliskimi pozostają skomplikowane. Ostatnie doniesienia o chorobie ojca i bratowej dodatkowo zaogniły sytuację.


Wizyta Harry'ego w UK z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Będzie to kolejny test dla i tak nadszarpniętych relacji księcia z rodziną królewską.


To też może cię zainteresować: TVP zaskakuje. Gigantyczne zmiany w ramówce. Chodzi "Sprawę dla reportera" i "Ojca Mateusza"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandal w "Tańcu z Gwiazdami". Przerażająca wpadka Maseraka. Wulgarne słowa na antenie