Telewizja Polska szykuje się do gruntownej przebudowy czwartkowego wieczoru. Dwa filary dotychczasowej ramówki - serial "Ojciec Mateusz" i program "Sprawa dla reportera" - zmieniają swoje godziny emisji.


Od 16 maja br. "Ojciec Mateusz" będzie pojawiać się na ekranach nie o 20.35 jak dotąd, a dopiero o 21.10. Powodem tej zmiany jest emisja drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 9 maja, który wymusił przesunięcie premiery nowego odcinka serialu o tydzień, informuje Pomponik.


Zmiana godziny emisji "Ojca Mateusza" pociągnie za sobą również przesunięcie "Sprawy dla reportera". Program Elżbiety Jaworowicz będzie nadawany w czwartki o 22.05, czyli 35 minut później niż dotychczas.


Te zmiany oznaczają koniec panowania "Ojca Mateusza" w czwartkowym prime timie. Serial, który od lat był emitowany o 20.35, ustąpi miejsca innym programom.


Nowa ramówka TVP z pewnością wzbudzi mieszane uczucia wśród widzów. Niektórzy z pewnością będą usatysfakcjonowani zmianami, podczas gdy inni z rozrzewnieniem wspominać będą czasy, kiedy "Ojciec Mateusz" królował w czwartkowe wieczory.


Jedno jest pewne - TVP nie boi się eksperymentować i stale szuka nowych sposobów na przyciągnięcie widzów. Czy nowa ramówka okaże się sukcesem? Czas pokaże.


To też może cię zainteresować: Skandal w "Tańcu z Gwiazdami". Przerażająca wpadka Maseraka. Wulgarne słowa na antenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wydało się, w jaki sposób zarabia Dagmara Kaźmierska. Celebrytka z kryminalną przeszłością jest persona non grata. Jest właścicielką kilku interesów