Niedawno kupiliśmy z mężem dom na wsi. Sam dom jest skromny. Dom jest dwupiętrowy i ma ogród. Poprzedni właściciele bardzo dbali o ogród. Nie jest zarośnięty, a wszystko wokół jest czyste i uporządkowane. Szczerze mówiąc, to jest mój żywioł. Najbardziej podobał mi się ogród. Tak, cieszę się, że kupiliśmy dom, ale ogród... to już inna historia.

Od kilku lat śnią mi się rabaty kwiatowe, drzewa owocowe i warzywa z własnej uprawy. W przeddzień naszego przyjazdu zachorowaliśmy z synem. Czekała mnie operacja, więc wolałam zostać w domu i poddać się leczeniu. W międzyczasie mężczyzna postanowił udać się z matką na inspekcję naszego nowego domu. To nie była pierwsza wizyta teściowej w naszym nowym domu.

Kobieta/YouTube @Czas na historię

Byłam tam z nią wcześniej. Chodziłam z nią po ogrodzie, pokazywałam jej wszystko i mówiłam o swoich planach, a ona oczywiście tylko komentowała wszystko. Generalnie moja teściowa ma swoją wizję „idealnego ogrodu”. Rośliny, które lubię, nie pasują jej i odwrotnie. Kiedy dowiedziałam się, że teściowa będzie błąkała się po moim ogrodzie beze mnie, szczerze mówiąc, zaczęłam się trochę denerwować.

Zadzwoniłam do męża i próbowałam jakoś zasugerować, żeby nie wpuszczał teściowej do mojego ogrodu. – Postaraj się – mówię mu – żeby twoja mama nie zajmowała się zbytnio ogrodem. Wygląda jednak na to, że moja prośba nie dotarła do adresata, bo pół godziny później mężczyzna zadzwonił do mnie i zapytał, jakby nigdy nic "czy może dać mamie parę sadzonek?".

Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię

Słysząc to niemal nie oszalałam. Nie sugerowałem, ale wprost powiedziałem: nie róbcie niczego w moim ogrodzie beze mnie. Miałam gdzieś, czy teściowa się obrazi, czy nie. Ona nigdy nam nic nie dała. Zawsze wydawała na siebie. Ja też nie zamierzałam jej niczego dawać, tym bardziej że ona sama wybrała, co chce wziąć.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nie przyszła na nasz ślub. I nigdy nie odwiedziła wnuczki. Myślałam, że teściowa mnie nie znosi": Powód był zupełnie inny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Celine Dion walczy z nieuleczalną chorobą. Ujawnia przerażające szczegóły

O tym się mówi: Przemysław Babiarz wraca na antenę. Co dalej z jego karierą