Teresa nie znała swoich rodziców. Miała tylko babcię, która, choć była bardzo surowa, to zawsze o nią dbała. To ona zaprowadziła Teresę do pierwszej klasy. Dziewczynie było smutno, bo wszyscy wokół niej byli z rodzicami, a ona ze starą kobietą. Jedynym pocieszeniem było to, że nauczycielka była miła.

Pewnego razu babcia Teresy zaprosiła przyjaciół do swojego domu. Wszyscy chwalili. "Co za dobra robota. Bardzo dobrze wychowana i do szkoły chodzi. Podziwiam cię, bo wychowujesz ją, choć nadal nie wiesz, czy to twoja prawdziwa wnuczka" - mówili starszej kobiecie.

Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię

Teresa wszystko słyszała, ale udawała, że ​​śpi. Z rozmowy znajomych dowiedziała się, że jej matka przebywa w więzieniu, a ojca już dawno nie ma. Teresa dobrze się uczyła, jednak nie przepadała za chodzeniem do szkoły. Jej koledzy jej dokuczali.

Któregoś dnia Teresa wróciła do domu i miała właśnie zjeść lunch, gdy usłyszała dzwonek do drzwi. Otworzył je. Na progu stała chuda kobieta.

"Kogo pani szuka" - zapytała.

"Tereso, moja córki, jak ty wyrosłaś. Jesteś taka podobna do swojego ojca" - powiedziała kobieta.

Dziewczyna bardzo się przestraszyła, gdy obca kobieta postanowiła ją przytulić. Krzyknęła, a babcia przybiegła zaalarmowana jej krzykiem.

"Czy to moja matka?" - zapytała Teresa.

"Idź, wnuczko na spacer, muszę porozmawiać z tą panią" - powiedziała babcia.

"Czy mogę ją chociaż przytulić" – zapytała żałośnie kobieta.

"Nie" - odpowiedziała ostro babcia Tereski.

"Nie pozwolę, żebyś ściągnęła na to dziecko kłopoty. Odejdź. Wychowałam ją od maleńkiego i dokończę to, co zaczęłam. Ty znów wpakujesz się w tarapaty i pociągniesz ją za sobą na dno" - powiedziała ostro kobieta.

Teresa nie mogła tego znieść. „Mamo, mamo” – dziewczyna rzuciła się obcej kobiecie w ramiona. Długo się tuliły i głaskały. Nawet babcia Tereski nie była w stanie powstrzymać łez. Mimo to babcia nie pozwoliła matce być z córką.

Od tamtego momentu minęło wiele lat. Teresa dostała się na dobre studia, ukończyła je z wyróżnieniem. Wyszła za mąż i urodziła dziecko. Jej babcia poznała prawnuka. Niestety rok później zmarła jej babcia.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Teresa nigdy nie wspomniała o własnej matce. Wydawało się, że tamto ich spotkanie było tylko niezrozumiałym i niepotrzebnym fragmentem jej życia.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nie przyszła na nasz ślub. I nigdy nie odwiedziła wnuczki. Myślałam, że teściowa mnie nie znosi": Powód był zupełnie inny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Celine Dion walczy z nieuleczalną chorobą. Ujawnia przerażające szczegóły

O tym się mówi: Przemysław Babiarz wraca na antenę. Co dalej z jego karierą