Andrzej ukończył studia, ożenił się z Aliną i mają syna Wojtka. Andrzej i Alina samodzielnie wyremontowali dom i zbudowali meble według własnego gustu. Pięć dni temu teściowa obchodziła 59. urodziny.

Tradycyjnie cała rodzina zebrała się przed komputerem, aby pogratulować jubilatce. Nie można było do niej pojechać, ponieważ mieszkała daleko od stolicy. Teściowa przyjęła gratulacje z wdzięcznością i dała im znać:

"Za rok przechodzę na emeryturę. Skończę pracę i zamieszkam z wami w stolicy." Teściowa Aliny to spełnienie marzeń każdej synowej. W ciągu jedenastu lat małżeństwa Aliny i Andrzeja nie było ani jednej kłótni między synową a teściową.

Całkiem możliwe, że przyczyniła się do tego ogromna odległość między nimi. Ale nawet gdy spotykały się osobiście, teściowa była bardzo taktowna. Nie wtrącała się z radami i cennymi instrukcjami. A takich spotkań przez cały czas było około pięciu. Na każde święta wysyłała pieniądze, mówiąc: "Nie wiem, czego potrzebujesz, ugotuj to sama".

Teściowa też nie miała problemów z finansami — pracowała na dużym stanowisku. Problemy wspólnego mieszkania rodziny (ona plus trzech członków rodziny syna) w jednopokojowym (choć bardzo dużym) mieszkaniu teściowa dobrze rozumiała.

Miała też własne rozwiązanie tego problemu. Planuje sprzedać cały swój majątek w swoim mieście na peryferiach: dwupokojowe mieszkanie, domek letniskowy, samochód, ciepły garaż. Do tego planuje sprzedać jednopokojowe mieszkanie w stolicy.

To, w którym obecnie mieszka jej syn z rodziną, nawiasem mówiąc, również należy do niej. I kupić czteropokojowe mieszkanie w stolicy. Jeden pokój dla niej, jeden dla jej syna i synowej i jeden dla jej wnuka. A jeden pokój to salon.

Jeśli pieniądze uzyskane ze sprzedaży nie wystarczą, teściowa obiecuje dołożyć ze swoich oszczędności. Jednak mieszkanie z teściową przeraża synową. Ale teściowa nie reaguje na jej nieśmiałe obiekcje. Podjęła decyzję i tyle.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Moje relacje z teściową nigdy nie były dobre" : Jej ostatnie zachowanie mocno mnie zaskoczyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Taniec z Gwiazdami": Dagmara Kaźmierska rezygnuje. Kto ją zastąpi