Magazyn Forbes opublikował niedawno swoją coroczną listę najbogatszych ludzi świata, a wśród nich znalazł się polski miliarder Jerzy Starak. Jego imponujący majątek, szacowany na 4,4 miliarda dolarów, stawia go na 697. miejscu na liście.


Starak, 76-letni przedsiębiorca, od ponad trzech dekad jest stałym bywalcem listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Swoją imponującą karierę biznesową rozpoczął jeszcze w latach 70., zajmując się sprowadzaniem i dystrybucją maszyn dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego, informuje Pudelek.


Dziś Starak jest najbardziej znany ze swojej działalności w branży farmaceutycznej. W ciągu ostatnich lat zbudował prawdziwe imperium, na które składają się Polfa i Polpharma, jedni z największych polskich producentów leków. Miliarder posiada również udziały w Herbapolu Lublin i Zakładach Tłuszczowych Kruszwica.


Oprócz imponujących osiągnięć biznesowych, Starak znany jest również ze swojego życia prywatnego. Był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną ma syna Patryka, a z drugą, Anną Woźniak-Starak, córkę Julię. Starak był także ojczymem tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka, znanego producenta filmowego i męża Agnieszki Woźniak-Starak.


To też może cię zainteresować: Danuta Holecka reaguje na transfer Popek. "Mam już dość"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Mężowie zawsze zdradzają, trzeba się z tym pogodzić": Powiedziała mi przyjaciółka. Ja nie zamierzałam już dłużej tak żyć