Uprawa ogórków to popularne zajęcie dla wielu miłośników ogrodów i kuchni. Ogórki nie tylko są smaczne, ale także bogate w składniki odżywcze i mają liczne właściwości zdrowotne. Jednak aby uzyskać zdrowe i obfite plony, konieczne jest odpowiednie nawadnianie i nawożenie tych roślin.

Ogórki mają płytki system korzeniowy i składają się w większości z wody. Dlatego regularne nawadnianie jest kluczowe dla ich prawidłowego wzrostu i plonowania. W szczególności w okresie suszy warto zwiększyć częstotliwość podlewania, aby rośliny nie doznały niedoboru wody, co może negatywnie wpłynąć na ich kondycję i plonowanie, informuje TOP.


Częstotliwość podlewania ogórków zależy od warunków pogodowych. W okresach deszczowych można ograniczyć podlewanie, natomiast w czasie upałów należy zadbać o regularne nawodnienie roślin. W przypadku suszy zaleca się podlewanie co kilka dni, unikając jednak nadmiernego namaczania gleby, co może prowadzić do różnych problemów związanych z nadmiernym wilgocią.


Podlewanie ogórków można prowadzić zarówno wodą z kranu, jak i deszczówką. Ważne jest, aby woda miała temperaturę zbliżoną do temperatury otoczenia, unikając zbyt zimnej wody, która może szkodzić roślinom. Dodatkowo, można do wody dodać niewielką ilość cukru, co korzystnie wpłynie na rozwój ogórków poprzez stymulację wzrostu nowych pąków kwiatowych.


Nawóz cukrowy jest prosty do przygotowania i skuteczny w działaniu. Wystarczy rozpuścić łyżkę stołową cukru w litrze wody i stosować ten nawóz co drugie lub trzecie podlewanie. Dzięki zawartości glukozy, cukier stymuluje rośliny do wytworzenia większej ilości kwiatów, co z kolei przekłada się na obfitsze plony ogórków.


Odpowiednie nawodnienie i nawożenie ogórków są kluczowe dla uzyskania zdrowych i obfitych plonów. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu, szczególnie w czasie suszy, oraz o zastosowaniu odpowiedniego nawozu, jak nawóz cukrowy, który korzystnie wpłynie na rozwój roślin i zwiększenie plonów ogórków.


To też może cię zainteresować: Teresa Lipowska o ostatnich dniach Zofii Kucówny. Wzruszające słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Nie mieliśmy dokąd pójść po ślubie, moja matka oddała nam swoje mieszkanie": Wkrótce moja żona pokazała prawdziwą twarz