Wszystko zaczęło się od ślubu mojego syna. Ożenił się ze wspaniałą dziewczyną Lidią. Jest piękna i inteligentna. Niedobrze jest włóczyć się z taką żoną po wynajętych pokojach i mieszkaniach. Ze szczodrości serca postanowiłem przekazać Michałowi dwupokojowe mieszkanie, które dostałem od mojej matki.

W przyszłości i tak miałam mu je przekazać, dlaczego więc nie zrobić tego teraz?! Syn dziękował mi szczerze przez kilka dni, a synowa też nie pozostała dłużna. Aby uczcić przeprowadzkę, zostaliśmy z mężem zaproszeni na uroczystą kolację.

Bardzo się cieszyłam, że mój syn może czuć się spokojny i wolny. Dobrze, że nie musiał jak wielu jego rówieśników spłacać kredytu hipotecznego. Tak więc mój syn się ożenił, a ja zdałam sobie sprawę, że nie mam już po co żyć. Oczywiście, że można zrobić karierę, można iść na studia nawet po sześćdziesiątce, ale nie z moim mężem.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Jurek był kiedyś przystojny i ambitny. Miał wielkie plany. Marzyło mu się otworzenie własnej firmy, wybudowanie pięknej willi i kupienie lokum w słonecznej Hiszpanii. Niestety wszystkie wielkie plany spełzły na niczym.

Najpierw mężczyzna przestał pracować, a potem zaczął pić. Całkiem się stoczył. I, co najsmutniejsze, wszystko musiałam dźwigać na swoich barkach sama. Przez ostatnie pięć lat nie wniósł do domu ani grosza, pracowałam sama, jak wół, żeby wszystko opłacić.

Po ślubie syna zdecydowałam, że ​​czas zmienić swoje życie. A zmiany należało zacząć od najbardziej logicznego kroku – rozwodu. Po co mi mąż, który wciąga mnie w otchłań biedy i rozpaczy? Ku mojemu zdziwieniu Jurek przyjął moje życzenie ze spokojem, a właściwie z obojętnością.

Jak się później okazało, miał ku temu własne powody. Wkrótce po złożeniu pozwu o rozwód Jurek złożył pozew w sądzie w sprawie podziału majątku. Na początku byłam zaskoczona, ale szybko zrozumiałam, co kombinował.

Okazało się, że mój były mąż dawno temu wpadł na podstępny plan. Kupując nasze mieszkanie, zarejestrował je najpierw na młodszą siostrę, a ona później przekazała mu je jako darowiznę. Nie wiedziałem, słowo honoru! Ufałam mu. Teraz okazało się, że mieszkanie należało tylko do niego.

Ta sama historia z samochodem, działał według tego samego schematu. Tak naprawdę mąż zostawił mnie bez środków do życia i dachu nad głową, ale nie martwiłam się zbytnio, w końcu mam syna, moją nadzieję i wsparcie.

Poszłam do niego i opowiedziałam o problemie. Miałam nadzieję, że będę mogła zamieszkać w mieszkaniu, które podarowałam synowi, dopóki nie znajdę lepszego rozwiązania sytuacji. Niestety Michał nie okazał wsparcia. Powiedział, że on i jego żona potrzebują samotności.

Przypomniałam mu, że to moje mieszkanie, a on powiedział, że nie od momentu, kiedy je na niego zapisałam. Od teraz potrzebowałam jego zgody, żeby tu być, a on tej zgody nie zamierzał mi udzielać.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

I tak zostałam bezdomna. Mieszkania pozbawił mnie najpierw mąż, a potem syn. Nie spodziewałam się, że dożyję takiego dnia!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. „Synu, póki jeszcze nie masz dzieci, złóż pozew o rozwód": Szepnęła teściowa

Zobacz, o czym jeszcze pialiśmy w ostatnich dniach: W PRL-u w każdym domu można było znaleźć taką zastawę. Dziś miski, talerze i filiżanki z tego czasu uchodzą za antyki. Można sporo na nich zarobić

O tym się mówi: Wydało się, co produkcja programu „Nasz nowy dom” zrobiła z chorym kotem. Sytuacja związana ze zwierzakiem rozjuszyła widzów. Głos zabrała fundacja