Wiadomość o chorobie księżnej Kate, żony następcy tronu, wstrząsnęła brytyjską rodziną królewską i otoczeniem medialnym. Pytanie, które teraz stawiają sobie obserwatorzy, brzmi: czy ta diagnoza raka może mieć wpływ na relacje między Williamem a Harrym, którzy kilka lat temu pokłócili się i od tego czasu utrzymywali pewną dystans?


Księżna Kate publicznie wyznała w piątek wieczorem, że choruje na nowotwór i potrzebuje czasu na zdrowienie. To oświadczenie było dla wielu szokujące, szczególnie że rak został wykryty przy okazji styczniowej operacji jamy brzusznej, gdzie pierwotnie usunięta zmiana nie wydawała się być nowotworowa. Wyniki badań zmieniły jednak ten obraz, przynosząc nagłą zmianę w życiu rodziny królewskiej, informuje Fakt.


Informacje na temat choroby Kate dotarły do Harry'ego i Meghan z telewizji, co z kolei podsyca spekulacje o stopniu zaufania między nimi a Williamem i Kate. Książę i księżna Sussex wyrazili swoje życzenia zdrowia dla Kate i jej rodziny, jednak niektóre źródła wskazują, że nie było wcześniejszych rozmów na temat diagnozy Kate z Harrym i Meghan.


Poza kwestią zaufania, pojawiają się także spekulacje o ewentualnym przejęciu części obowiązków przez Harry'ego od Williama, zwłaszcza w obliczu choroby króla Karola III. Choć Harry nie jest już oficjalnie członkiem rodziny królewskiej i obecnie mieszka za oceanem, niektórzy sugerują, że taka sytuacja mogłaby go skłonić do powrotu do Wielkiej Brytanii. Jednakże, zważając na potrzebę opieki nad rodziną oraz długotrwałe leczenie Kate, takie zmiany w obowiązkach wymagałyby dogłębnych rozważań i decyzji.


Choć trudno obecnie przewidzieć, jak ta sytuacja się rozwinie, jedno jest pewne - diagnoza raka u księżnej Kate rzuca nowe światło na relacje w rodzinie królewskiej i może przyczynić się do przemyślenia wielu aspektów, w tym roli Harry'ego w kontekście zmieniającej się sytuacji zdrowotnej i rodzinnej.


To też może cię zainteresować: Odbyło się pierwsze spotkanie króla Karola i księżnej Kate po wieściach o chorobie. Wiadomo, o czym rozmawiali

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate znów na ustach wszystkich. Pałac Kensington publikuje oficjalny komunikat