Życie jest pełne wyzwań i trudności, które czasem stawiają rodziny w obliczu separacji, choroby, bezrobocia czy żałoby. W takich momentach, kiedy brakuje nam sił, ważne jest, abyśmy nie tylko modlili się za nasze rodziny, ale także powierzyli je opiece Boskiej.


Modlitwa staje się mocnym wsparciem dla rodzin, które borykają się z trudnościami finansowymi, zdrowotnymi, związkowymi czy materialnymi. W tych chwilach, kiedy nadzieja zaczyna gasnąć, a wiara słabnie, modlitwa może być promieniem światła, który prowadzi nas przez ciemność.

“Mój Drogi Jezu, pokornie błagam Cię, abyś udzielił szczególnych łask naszej rodzinie. Niech nasz dom będzie świątynią pokoju, czystości, miłości, pracowitości i wiary. Proszę cię silnie, drogi Jezu, abyś chronił i błogosławił wszystkich nas, obecnych i nieobecnych, żyjących i zmarłych

O Maryjo, kochająca Matko Jezusa i Matko nasza, módl się do Jezusa za naszą rodzinę i za wszystkie rodziny na świecie, aby strzegł kołysek noworodków, szkół młodych i ich powołania.

Błogosławiony św. Józefie, czcigodny opiekunie Jezusa i Maryi, wspieraj nas swoimi modlitwami we wszystkich potrzebach życia. Uproś u Jezusa tę szczególną łaskę, której On Tobie udzielił: opieki nad naszymi domami przy łożu chorych i umierających, abym z Maryją i z Tobą mógł odnaleźć w niebie naszą rodzinę nienaruszoną w Najświętszym Sercu Jezusa. Amen.”


To też może cię zainteresować: Pełna mocy modlitwa o zdrowie. Twój klucz do życia w pełni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa. Pomoże w trudnych chwilach